Home WiadomościZ kraju Pożegnania: o. Adam Kotula O.Carm

Pożegnania: o. Adam Kotula O.Carm

Redakcja

Urodził się w Rzeszowie 21 sierpnia 1967r. W 1988 roku zdał maturę i ukończył Technikum Przemysłu Drzewnego w Janowie Lubelskim. W tym samym roku wstąpił do Nowicjatu Karmelitów w Oborach. Pierwsze śluby zakonne złożył w Krakowie 21 września 1989r. W uroczystość Patrona Prowincji św. Józefa 19 marca 1994r. złożył profesję wieczystą. W tym samym roku 11 czerwca w krakowskiej Bazylice Karmelitów z rąk ks. bpa Jana Szkodonia przyjął święcenia diakonatu. 17 czerwca 1995r. ks. bp Tadeusz Rakoczy udziela mu święceń prezbiteratu. Pierwszą posługę kapłańską sprawuje w Sanktuarium Matki Bożej w Woli Gułowskiej. Po dwóch latach w 1997r, wraca do Krakowa, gdzie podejmuje posługę wikariusza parafii. W kolejnych dekretach prowincjała zostaje skierowany do klasztoru w Woli Gułowskiej (1999) i w Chyżnem (2000). W latach 2003 – 2007 pełni urząd przeora i proboszcza w Lipinach u tronu Pani Fatimskiej. W następnych latach służy wiernym w klasztorze w Lublinie (2007) i w Oborach (2008). Szczególnym miejscem, w którym posługiwał był klasztor w Gdańsku. Spędził tam kilka lat od 2009 do 2018r. To tutaj powierzono mu troskę o Świecką Rodzinę Karmelitańską. Dzięki swojemu zaangażowaniu każdego 16 – go dnia miesiąca – dniu spotkania czcicieli Matki Bożej z Góry Karmel – gdańska „Katarzyna” wypełniona była po brzegi. Ostatnim miejscem posługi (od 2018r.) był klasztor i Sanktuarium Matki Boże Pocieszenia w Pilźnie.

Był człowiekiem z ogromnym zapasem energii i humoru, zawsze pogodny i zaangażowany w sprawy Zakonu. Służył sakramentem spowiedzi w wielu klasztorach zgromadzeń żeńskich. Był cenionym rekolekcjonistą. Odszedł do Domu Ojca niebieskiego w ramionach Maryi, tak nagle i niespodziewanie, w klasztorze w Trutowie dzisiejszej nocy. Od rana miał głosić rekolekcje w parafii w pobliskim Kikole… będzie nam Ciebie brakowała w Karmelu!

Bracie Adamie, śpij w pokoju! R.I.P.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pilźnie w środę 18 grudnia o 13.00.

Za: www.karmelici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda