Pożegnania: o. Ewaryst Tomala OFM

Przeżył lat 83, z czego w Zakonie 57 a w kapłaństwie 51.

O. Ewaryst (Jan Kanty) Tomala OFM, urodził się 12.10.1934 w Nowej Wsi (d. bielsko-żywiecka).

Do Zakonu wstąpił 26.08.1959, profesję wieczystą złożył 23.02.1964. Został wyświęcony na kapłana 4 czerwca 1966 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Do 1970 roku pracował jako katecheta w Olsztynie, później krótko w Rzeszowie, a w latach 1970-78 był katechetą w Leżajsku. Stamtąd trafił do Alwerni, gdzie do 1984 roku pełnił posługę gwardiana i proboszcza. W 1984 roku został przełożonym domu filialnego i proboszczem w Brodach k. Kalwarii. Funkcję tę sprawował przez 27 lat.

Od 2011 roku pracował i z pogodą ducha sobie właściwą walczył z ciężką chorobą w klasztorze Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dnia 19 stycznia 2017 r., o godzinie 4.55, Ojciec Ewaryst „wszedł do radości swego Pana” w szpitalu Rydygiera w Krakowie.

Za: www.bernardyni.com