Home WiadomościZ kraju Pożegnania: o. Jan Paweł Konobrodzki, benedyktyn tyniecki

Pożegnania: o. Jan Paweł Konobrodzki, benedyktyn tyniecki

Redakcja

OSBW niedzielę 27 listopada zmarł nagle w wieku 56 lat mnich naszego opactwa, o. Jan Paweł Konobrodzki. Prosimy o modlitwę za naszego zmarłego Współbrata. Wkrótce podamy informacje o dacie pogrzebu.

O. Jan Paweł urodził się w 1960 r. w Wołominie. Po maturze wstąpił do opactwa tynieckiego. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk papieża Jana Pawła II w Lublinie w roku 1987. Pracował długo w parafii tynieckiej jako wikary i brał udział w wielu projektach wydawnictwa Tyniec. Ukończył Podyplomowe Studium Retoryki na UJ/PAT. W ostatnim czasie posługiwał jako duszpasterz w Podgórkach Tynieckich oraz pomagał w opiece nad starszymi i chorymi braćmi w klasztorze. Przez wiele osób był ceniony jako rekolekcjonista i spowiednik: często zapraszany do wygłaszania rekolekcji poza murami klasztoru, regularnie prowadził spotkania i warsztaty również dla gości naszego opactwa. Jego przesłanie docierało do setek użytkowników portalu duchowości benedyktyńskiej „PSPO”, gdzie pojawiały się jego konferencje i komentarze, jak również do tych, którzy znaleźli w nim kierownika duchowego i oddanego przyjaciela.

Requiescat in pace.

Za: www.tyniec.benedyktyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda