Home WiadomościZ kraju Pożegnania: o. Jerzy Sikorski OMI

Pożegnania: o. Jerzy Sikorski OMI

Redakcja

Dnia 30 stycznia 2013 r. o godz. 18.00 zmarł w katowickim szpitalu, zmagający się z grypą, zapaleniem płuc i towarzyszącymi chorobami, o. Jerzy Sikorski OMI. Przeżył 76 lat, pochodził z Gnojna, pow. busko-zdrojski, woj. świętokrzyskie. Kontakt z oblatami miał od młodości, gdyż był uczniem Niższego Seminarium w Lublińcu, a po jego zamknięciu w Markowicach. Pierwsze śluby zakonne złożył w 1955 r. i przez sześć lat studiował filozofię i teologię w obrzańskim seminarium. Jego pobyt w seminarium został przerwany trzy letnim okresem przymusowej służby wojskowej. Święcenia diakonatu (1965 r.) przyjął w Poznaniu z rąk ks. bp. Franciszka Jedwabskiego, a prezbiteratu (1966 r.) w Obrze z rąk ks. bp. Tadeusza Ettera. Ma brata księdza w diecezji kieleckiej.

Po święceniach przełożeni skierowali go na staż pastoralny do Lublińca. Następnie swoją posługę zakonną, jako wikariusz, pełnił w Katowicach i Iławie. Był poszukiwanym rekolekcjonistą w domach w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Świętym Krzyżu, Gorzowie (przełożony) i Katowicach od 2008 r.

Był cenionym i wspólnotowym współbratem, ze szczególnym talentem pisarskim. Znane są jego wspomnienia z wojska, a także liczne tomiki poezji. Spoczął na katowickim cmentarzu oblackim 04 lutego 2013 r.

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda