Home WiadomościZ kraju Pożegnania: o. Mateusz Hołownia OSPPE

Pożegnania: o. Mateusz Hołownia OSPPE

Redakcja

BPJGZ wielkim żalem i smutkiem pragniemy poinformować o śmierci o. Mariusza Hołowni, paulina posługującego w Prowincji Niemieckiej Zakonu Paulinów. 

„Bóg, Pan życia i śmierci, w którym pokładamy nadzieję, dnia 7 czerwca powołał do siebie naszego współbrata o. Mariusza Adama Hołownię” – poinformował o. Piotr Duś, przełożony Niemieckiej Prowincji Zakonu Paulinów.

O. Mariusz urodził się 5 września 1969 roku w Białymstoku. Po uzyskaniu matury poprosił o przyjęcie do Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, i w roku 1989 rozpoczął nowicjat w klasztorze w Leśniowie. 8 września 1990 r. złożył pierwsze śluby zakonne i został skierowany na studia teologiczne do zakonnego seminarium duchownego w Krakowie na Skałce. Po ukończeniu dwóch lat studiów filozoficznych otrzymał propozycję przeniesienia do Niemieckiej Prowincji Paulinów i kontynuowania nauki na Uniwersytecie w Ratyzbonie.

26 kwietnia 1996 r. złożył na Jasnej Górze śluby wieczyste i dokładnie rok później, w tym samym miejscu, został wyświęcony na kapłana. Pierwszym miejscem jego posługi kapłańskiej została parafia Świętej Cecylii w Ratyzbonie, skąd po dwóch latach został przeniesiony do klasztoru w Mainburgu. W latach 1999-2006 pełnił funkcję administratora parafii Großgundertshausen–Volkenschwand. W roku 2006 przejął obowiązki przełożonego wspólnoty zakonnej w Erding, administratora parafii Bockhorn oraz rektora sanktuarium Heilig Blut w Erding. We wrześniu 2015 roku powrócił jako duszpasterz do Ratyzbony.

Obdarzony zaufaniem współbraci, pełnił przez wiele lat funkcję definitora Prowincji Niemieckiej, w tym także Wikariusza Prowincji.

O. Mariusz zmarł w dniu 7 czerwca na skutek zawału mięśnia sercowego.

Duszę naszego zmarłego Współbrata polecamy Miłosiernemu Bogu i wstawiennictwu Matki Bożej Opiekunki Naszego Zakonu.

Ojcowie i Bracia Niemieckiej Prowincji Paulinów

„Panie, Ty wszystko wiesz; Ty wiesz, że Cię kocham” J 21,17

*

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 16.06.2016 r. (czwartek) o godz. 11.00 w bazylice na Jasnej Górze, po czym nastąpi odprowadzenie ciała naszego Współbrata do grobowca paulińskiego na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie.

Polecajmy Bogu w modlitwie śp. o. Mariusza Hołownię.
Requiescat in pace!

BPJG (na podstawie informacji przesłanej przez o. prowincjała Piotra Dusia)

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda