Home Wiadomości Pożegnania: o. Mieczysław Zdrojewski OFM

Pożegnania: o. Mieczysław Zdrojewski OFM

Redakcja

W sobotę 14 października 2017 r. o godz. 6.00, w szpitalu w Lublinie, odszedł do Domu Ojca śp. o. Mieczysław Maciej Zdrojewski OFM. Przeżył 50 lat, w Zakonie 30 lat, w kapłaństwie 23 lata.

Ojciec Mieczysław Maciej Zdrojewski OFM, s. Franciszka i Alicji zd. Lipińska, urodził się 5 stycznia 1967 roku w Białej Podlaskiej (diecezja siedlecka). Do Zakonu Braci Mniejszych wstąpił 14 sierpnia 1987 r. w Dursztynie, pierwszą profesję zakonną złożył 15 sierpnia 1988 r. w Zakliczynie, profesję uroczystą 4 października 1992 r. w Krakowie. W latach 1988 – 1994 studiował teologię w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. biskupa Adama Śmigielskiego SDB w dniu 14 maja 1994 r. w Krakowie.

Pełnił gorliwie posługę duszpasterską jako gwardian, wikariusz domu, ekonom domu oraz kapelan szpitala i katecheta w klasztorach: w Jarosławiu, Koninie, Kazimierzu Dolnym i Chełmie. Ostatnio należał do Wspólnoty Braterskiej w Chełmie, której był gwardianem od 2014 r. Był planowany jako pełnoprawny uczestnik ostatniej Kapituły Prowincji, z czego się bardzo cieszył, ale gdy nadszedł termin obrad, niestety z powodu ciężkiej postępującej choroby nie mógł wziąć udziału w Kapitule. Podziwialiśmy go wszyscy, bo z postępującą chorobą walczył z wielką pogodą ducha.

Ceremonie pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. o godzinie 14.00 w środę 18 października br. w naszym Sanktuarium św. Antoniego w Chełmie.

Polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach śp. o. Mieczysława.

R. I. P.

Za: ofm.krakow.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda