Home WiadomościZ kraju Pożegnania: o. Piotr Deczewski SJ

Pożegnania: o. Piotr Deczewski SJ

Redakcja

Dzisiaj, 17 czerwca, zmarł o. Piotr Deczewski SJ z jezuickiej wspólnoty w Gdańsku. Odszedł do Pana w 52 roku życia, w 32 roku powołania zakonnego i 17 roku kapłaństwa. Ojciec Piotr będzie pochowany w jezuickim grobowcu w Warszawie. O terminie pogrzebu poinformujemy, gdy tylko zostanie ustalony.

Módlmy się o szczęście wieczne dla śp. o. Piotra oraz otoczmy wdzięczną modlitwą jego Mamę i Siostrę pogrążone w żałobie.

O. Piotr Deczewski SJ urodził się 3 kwietnia 1969 roku w Otwocku. W 1988 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku i zaraz po maturze wstąpił do Towarzystwa Jezusowego (25.08.1988). Pierwsze śluby zakonne złożył w Gdyni dnia 26 sierpnia 1990 roku. Studia filozoficzne odbył w Krakowie w latach 1990-1994, a teologię studiował w Warszawie (1998-2001). Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk ks. Arcybiskupa Józefa Kowalczyka dnia 28 czerwca 2003 roku.

Po święceniach pracował w Warszawie posługując jako kapelan w Szpitalu MSWiA, a przez ostatnie siedem lat pomagał w Parafii Świętego Krzyża w Gdańsku Wrzeszczu oraz posługiwał w hospicjum prenatalnym.

W roku 2019 na Festiwalu WRAŻLIWY ojciec Piotr Deczewski SJ został uhonorowany Nagrodą Człowiek Wrażliwy. Napisano o nim, jako o człowieku niezwykłej mądrości, który niósł pomoc rodzinom w najtrudniejszych momentach choroby i rozstania z ukochanym dzieckiem. Przez lata posługiwał na rzecz chorych i cierpiących. Wspierał pary dowiadujące się o nieuleczalnej chorobie jeszcze nienarodzonego dziecka. Pracował z wielką skromnością, oddaniem, uśmiechem i niegasnącą nadzieją.

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda