Home WiadomościZ kraju Pożegnania: o. prof dr hab. hc Wenanty Zubert OFM

Pożegnania: o. prof dr hab. hc Wenanty Zubert OFM

Redakcja

panewniki.franciszkanie.plW wieku 80 lat, 63 roku życia zakonnego, 57 roku kapłaństwa odszedł do Pana o. prof dr hab. hc Wenanty Zubert OFM.

Ur. 28 kwietnia 1935 r. w Katowicach-Ochojcu. W latach 1953-55 odbył w Wyższym Seminarium Duchownym oo. Franciszkanów w Opolu studia filozoficzne, a w latach 1955-1959 w Wyższym Seminarium Duchownym oo. Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach studia teologiczne. W latach 1959-1962 odbył studia kanonistyczne na Wydziale Prawa Kanonicznego KUL uzyskując magisterium i licencjat z prawa kanonicznego. W KUL zatrudniony od 1 października 1963 r. Doktorat pt. Małżeńska przeszkoda wieku w prawodawstwie Kościoła Zachodniego do Soboru Trydenckiego obronił w 1967 r.; promotor: ks. prof. dr hab. Józef Rybczyk. W 1981 r. habilitował się na podstawie pracy Wiedza konieczna o heteroseksualności i trwałości małżeństwa w nauce prawa kanonicznego i jurysprudencji (1517-1917). Studium historyczno-prawne. Dnia 14 października 1983 r. został powołany na stanowisko docenta na Wydziale Prawa Kanonicznego i Nauk Prawnych. W 1992 r. uzyskał tytuł profesora i został powołany na stanowisko profesora nadzwyczajnego prawa kanonicznego, a w 1996 r. został mianowany profesorem zwyczajnym KUL. Wieloletni pracownik Wydziału, w latach 1984-2009 kierownik Katedry Prawa Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz kurator Katedry Prawa Sakramentów Świętych, ostatnio zatrudniony jako prof. zw. w Katedrze Prawa Sakramentów i Instytutów Życia Konsekrowanego.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie …

Szczegóły dotyczące pogrzebu będą podane później. 

Za: www.panewniki.franciszkanie.pl/KUL

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda