Home WiadomościZ kraju Pożegnania: o. Władysław W. Brzeziński OFM

Pożegnania: o. Władysław W. Brzeziński OFM

Redakcja

Dnia 24 października 2019 roku zmarł tragicznie o. Władysław Wiesław Brzeziński, w wieku 56 lat, w 26 roku kapłaństwa, w 32 roku życia zakonnego.

O. Władysław urodził się 16 października 1963 roku w Inowrocławiu, w woj. kujawsko-pomorskim, jako syn Jana i Pelagii Wysockiej. W domu było czworo rodzeństwa. Został ochrzczony 3 listopada 1963 w kościele pw. św. Bonawentury w Pakości, archidiecezja gnieźnieńska, i tam bierzmowany 26 listopada 1977 roku. Po ukończeniu szkoły podstawowej wyjechał na Śląsk, do Rudy Śląskiej. Tam uczył się w Technikum Górniczym. Po pewnym czasie wrócił do Pakości. Zaczął uzupełniać naukę w zakresie szkoły średniej w Liceum Ogólnokształcącym dla Pracujących w Inowrocławiu. Już jako ministrant odczuwał pragnienie wstąpienia do zakonu. Ta myśl dojrzewała w nim.

Po maturze poprosił o przyjęcie do Prowincji Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych – Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach. Został przyjęty i 29 sierpnia 1987 roku rozpoczął w Osiecznej nowicjat. Po roku, dnia 28 sierpnia 1988, złożył profesję czasową na ręce o. prowincjała Joachima A. Mazurka. Dnia 19 marca 1991 roku wstąpił do nowo erygowanej prowincji pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą władz zakonnych w Poznaniu. Wieczystą profesję złożył 8 grudnia 1992 w kościele klasztornym we Wronkach, na ręce prowincjała o. Hipolita J. Lipińskiego. Studia seminaryjne odbył częściowo w Katowicach-Panewnikach (1988 – 1991), a częściowo we Wronkach (1991 – 1994). Święcenia kapłańskie przyjął w kościele klasztornym w Poznaniu 5 maja 1994 roku przez posługę ks. Arcybiskupa Metropolity Jerzego Stroby.

Po święceniach decyzją przełożonych, został skierowany do klasztoru w Olsztynie w charakterze katechety. W tym czasie podjął dalszą naukę w Międzyzakonnym Studium Duchowości Franciszkańskiej w Zakroczymiu. Od 1997 roku przebywał w domu zakonnym w Osiecznej jako magister nowicjuszy i wikariusz domu zakonnego. Na Kapitule Prowincjalnej w 2000 roku został wybrany definitorem prowincjalnym. W 2003 roku uzyskał pozwolenie na wyjazd do służby w Ziemi Świętej. Po kursie języka włoskiego w Rzymie podjął służbę w Jerozolimie – bazylika Grobu Świętego. Po kilku latach został skierowany do Ein Karem, gdzie dłuższy czas był przełożonym klasztoru przy sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety.

Pogrzeb odbędzie się we WTOREK 29 października br. w Pakości o godzinie 11.00.

Boże, w swojej dobroci wysłuchaj nasze prośby o zbawienie Twojego sługi, kapłana o. Władysława W. Brzezińskiego, i daj mu wieczną radość w społeczności świętych. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

O. Benigny Zbig. Piechota OFM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda