Home WiadomościZ kraju Pożegnania: s. Maria Olechno

Pożegnania: s. Maria Olechno

Redakcja

S. Maria Olechno była córką Michała i Bronisławy zd. Olechno. Urodziła się 1 stycznia 1944 r. w Sokółce. Tego samego dnia została ochrzczona. Sakrament bierzmowania przyjęła w par. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce 29 czerwca 1958 r., przyjmując imię Bronisława.

Po dwóch latach nauki w Liceum Ogólnokształcącym w Sokółce, przeniosła się wraz z rodzicami do Radzymina, gdzie dokończyła szkołę. W 1968 r. ukończyła dwuletnią Spółdzielczą Szkołę Ekonomiczna w Mińsku Mazowieckim i rozpoczęła pracę w Zakładzie Usług Remontowo-Budowlanych przy Powiatowym Związku Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Radzyminie, na stanowisku st. referenta ds. finansów.

Do Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii wstąpiła dnia 31 grudnia 1973 r. i tego samego dnia rozpoczęła w Górze Kalwarii postulat. Tam też rozpoczęła nowicjat 28 kwietnia 1974 r., i 10 sierpnia 1975 r. złożyła pierwsze śluby zakonne. Śluby wieczyste złożyła 12 sierpnia 1979 r. w Warszawie przy ul. Wileńskiej 69.

W swoim życiu zakonnym przebywała w następujących domach:

  • Górze Kalwarii przy ul. K.B.W.;
  • Warszawie przy ul. Wileńskiej, Pszczyńskiej i Tykocińskiej;
  • Sobieszowie;
  • i Pruszkowie.

Od 1975 do 1987 r., posługiwała jako zakrystianka i katechetka. W latach 1983-1987 pełniła urząd przełożonej lokalnej w Sobieszowie, a od 1987 do 2011 r. funkcję ekonomki generalnej Zgromadzenia.

Powierzone obowiązki wypełniała odpowiedzialnie i rzetelnie. W swoich pracach wykazywała troskę o Zgromadzenie. Posiadała dar dobrego kontaktu z ludźmi oraz umiała być dla nich wsparciem.

Po długiej chorobie napełnionej cierpieniem, zmarła 14 lutego 2019 r. o godz. 9.05 w domu zakonnym w Pruszkowie, otoczona modlitwą Sióstr.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda