Home WiadomościZ kraju Pożegnania: śp. br. Dariusz Sosnowski OFMCap

Pożegnania: śp. br. Dariusz Sosnowski OFMCap

Redakcja

Dzisiaj, w poniedziałek, 3 czerwca 2019 roku w naszym klasztorze w Olsztynie w wieku 74 lat, w zakonie 41 lat, w kapłaństwie 37 odszedł do Pana Śp. br. DARIUSZ SOSNOWSKI.

Pochodził z Zakroczymia, urodził się 7 kwietnia 1945 r. Do Zakonu wstąpił po ukończeniu studiów na ATK (dziś UKSW) w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł magistra filozofii chrześcijańskiej w zakresie psychologii. Profesję wieczystą złożył w 1981 r., a rok później przyjął święcenia kapłańskie. Współpracował w Ośrodku Apostolstwa Trzeźwości z jego założycielem – o. Benignusem Sosnowskim. Pełnił również funkcję proboszcza, gwardiana i wikarego w różnych placówkach Prowincji. Był cenionym rekolekcjonistą i misjonarzem ludowym, z pasją głoszącym misje w parafiach w całej Polsce. Na podstawie własnych doświadczeń zredagował “Poradnik misyjny”. Pisał w nim: “Czy prowadzenie misji parafialnych w naszych czasach ma jeszcze sens? Jako tzw. misjonarz ludowy noszę w sobie to pytanie i odpowiadam: Tak! Prowadzenie misji parafialnych wciąż ma sens. Choć trudno mi o tym przekonywać innych, ale za każdym razem po przeprowadzonych misjach na nowo odkrywam ich wielką wartość – najpierw dla samego siebie, a następnie dla innych. Obserwuję, jak w ciągu ośmiu dni Bóg z pomocą człowieka czyni cuda.”
Ostatnie lata życia spędził w Olsztynie, gdzie był asystentem FZŚ, referentem misji i rekolekcji, duszpasterzem rolników i ludzi pracy.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w środę, 5 czerwca 2019 o godz. 12:00 w kościele Matki Bożej Ostrobramskiej w Olsztynie.
Złożenie ciała do grobu na cmentarzu przy ul. Poprzecznej.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Sekretariat Informacji – Prowincja Warszawska

Za: kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda