Home WiadomościZ kraju Pożegnania: śp. br. Józef Derewońko OMI

Pożegnania: śp. br. Józef Derewońko OMI

Redakcja

14 października nad ranem Pan powołał do wieczności brata Józefa Derewońkę OMI. Urodził się 24 lutego 1967 roku w Kożuchowie. Sakrament chrztu przyjął w parafii pw. św. Antoniego w Nowej Soli (diecezja zielonogórsko-gorzowska). Prenowicjat w zgromadzeniu odbył w Smolanach (diecezja ełcka), pierwszą profesję zakonną złożył na Świętym Krzyżu w 1986 roku, a śluby wieczyste 8 września 1992 roku w Markowicach. Jako brat zakonny posługiwał w domach: Poznań, Święty Krzyż, Smolany, Gorzów Wielkopolski, Warszawa.  W święto zgromadzenia 17 lutego 2010 roku od ojca generała otrzymał obediencję do Prowincji Środkowoeuropejskiej. Przez wiele lat posługiwał w Niemczech. Zmarł po ciężkiej chorobie.

Uroczystości pogrzebowe śp. brata Józefa Derewońki OMI odbędzie się w piątek, 19. października o godzinie 11.00 w kościele przy klasztorze oblackim św. Bonifacego w Hünfeldzie.

Polecajmy naszego współbrata Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie! Niech cieszy się chwałą nieba ze wspólnotą zbawionych oblatów!

Za: oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda