Home WiadomościZ kraju Pożegnania: śp. ks. Michał Łos FDP

Pożegnania: śp. ks. Michał Łos FDP

Redakcja

Zmarł ks. Michał Łos – Chory na raka orionista, który na szpitalnym łóżku przyjął święcenia i złożył śluby wieczyste. Odszedł w warszawskim szpitalu dziś o godz. 11.53. Miał 31 lat.

Dziękujemy Ci, dziękuję za to, że byłeś wśród nas dając świadectwo tak głębokiej wiary i przywiązania do Chrystusa… – napisał na Facebooku zaprzyjaźniony z ks. Michałem Mariusz Talarek.

Orioniści – zakon, do którego należał zmarły – napisali na Facebooku: “Wierzymy, że spotkał się z Chrystusem Zmartwychwstałym, któremu tak mocno pragnął służyć jako Kapłan. Dziękujemy za wszelkie modlitwy i wsparcie”.

Historia młodego zakonnika, który złożył śluby wieczyste i przyjął święcenia w trybie nadzwyczajnym, na szpitalnym łóżku, w który potem odprawiał Mszę, poruszyła do głębi wiele osób. Odwiedził go m.in. prezydent RP Andrzej Duda.

Na prymicyjnym obrazku ks. Michał zamieścił cytat z Drugiego Listu do Tesaloniczan: “Bierz udział w trudnościach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa” (2 Tm 2,3).

Wieczne odpoczywanie, racz Mu dać, Panie…

I pociesz tych, którym najbardziej będzie go brakowało.

Za: www.gosc.pl

Uroczystości pogrzebowe:

Pierwsza stacja uroczystości pogrzebowych będzie w piątek 21 czerwca w Parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu, gdzie ks. Michał ostatnio posługiwał. Od godziny 15.00 będzie możliwość modlitwy przy trumnie. O godz o 18.00 będzie sprawowana Msza Św. Natomiast druga stacja będzie w sobotę 22 czerwca w Parafii Przemienienia Pańskiego w Dąbrówkach Breńskich, w rodzinnych stronach ks. Michała. O godz. 13.00 będzie modlitwa różańcowa i o 13.30 Msza Św i odprowadzenie na cmentarz.

Za: orione.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda