Home WiadomościZ kraju Pożegnania: śp. o. Alfons Glanc OMI

Pożegnania: śp. o. Alfons Glanc OMI

Redakcja

W wieku 86 lat w oblackim komunitecie w Katowicach zmarł o. Alfons Glanc OMI. Całe życie przepracował jako duszpasterz, a ostatnie lata jako ceniony spowiednik na Koszutce.

Pochodził z ziemi śląskiej – z Radzionkowa. Syn Jana i Heleny urodził się 9 kwietnia 1933 roku. Wykształcenie gimnazjalne zdobył w Lublińcu a następnie wstąpił do nowicjatu oblatów w Markowicach na Kujawach, gdzie złożył pierwszą profesję zakonną 8 września 1953 roku.

Śluby wieczyste w Zgromadzeniu złożył na ręce prowincjała w Obrze 8 września 1956 roku.

Formację seminaryjną zwieńczył przyjęciem święceń prezbiteratu z rąk abp. Antoniego Baraniaka – Metropolity Poznańskiego – które otrzymał w Obrze 30 marca 1959 roku.

Praktycznie całe życie kapłańskie i zakonne poświęcił pracy duszpasterskiej. Posługiwał w: Lublińcu, Laskowicach, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu. Od 1970 do 1992 roku sprawował pieczę duszpasterską nad wspólnotami w Laskowicach Pomorskich i Bodzanowie. Od 1996 roku przebywał we wspólnocie katowickiej, posługując w parafii na Koszutce jako spowiednik.

Uroczystości pogrzebowe śp. o. Alfonsa Glanca OMI będą miały miejsce w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach-Koszutce w najbliższy piątek – 20 września. O godzinie 10.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa za zmarłego oblata, a następnie o godzinie 11.00 celebrowana będzie Eucharystia w jego intencji, po której w kondukcie żałobnym doczesne szczątki o. Alfonsa odprowadzone zostaną na cmentarz w Bogucicach.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Za: oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda