Home WiadomościZ kraju Pożegnania: śp. o. Andrzej Smołka SSCC

Pożegnania: śp. o. Andrzej Smołka SSCC

Redakcja

Ze smutkiem, ale i z wiarą w zmartwychwstanie i życie wieczne, zawiadamiamy, że w środę 25 września 2019 roku w Domu Prowincjalnym naszego Zgromadzenia przy ul. Snopkowej 5 we Wrocławiu zakończył swą ziemską pielgrzymkę nasz zakonny Współbrat Ś. P. O. ANDRZEJ SMOŁKA SSCC.

31 marca 1954 roku urodził się w Lublińcu. 10 października 1977 złożył pierwsze śluby zakonne w Klasztorze Chrystusa Króla w Polanicy Zdroju, a 12 października 1980 roku śluby wieczyste. 23 maja 1981 roku w Archikatedrze Wrocławskiej z rąk ks. kard. Henryka Gulbinowicza przyjął święcenia kapłańskie.

Po święceniach przez 27 lat pracował jako misjonarz w Kongo (Zair) w Afryce. Po powrocie do Polski w 2008 r. pełnił posługę duszpasterską w parafii NMP Wspomożycielki Wiernych we Wrocławiu będąc jednocześnie diecezjalnym egzorcystą i duchowym opiekunem wielu wspólnot.

Pogrzeb w sobotę 28 września 2019 roku

10.00 – Modlitewne czuwanie w kaplicy zakonnej w Klasztorze Chrystusa Króla w Polanicy-Zdroju
11.00 – Wyprowadzenie z kaplicy zakonnej
12.00 – Msza Św. pogrzebowa w kościele w Starym Wielisławiu i złożenie ciała na zakonnym cmentarzu

Prosimy o modlitwę
Wspólnota Prowincjalna Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi
oraz Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu Ołtarza

Msza Święta w intencji śp. o. Andrzeja będzie sprawowana również we Wrocławiu w kościele NMP Wspomożycielki Wiernych (Księże Małe) w niedzielę, 29 września, o godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00.

Za: sercaniebiali.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda