Home WiadomościZ kraju Pożegnania: Śp. O. Antoni Sąkól OSPPE

Pożegnania: Śp. O. Antoni Sąkól OSPPE

Redakcja

Z bólem informujemy, że wczoraj, tj. we wtorek 13 listopada, o godz. 19.30, w wieku 97 lat zmarł o. Antoni Sąkól, paulin. 

O. Antoni Sąkól urodził się 1 września 1921 r. w Woli Libertowskiej, parafia Żarnowiec, diecezja kielecka. Pierwszą profesję czyli śluby w Zakonie paulinów złożył 16 sierpnia 1940 r., a kapłaństwo przyjął 1 sierpnia 1948 roku. Posługiwał w wielu paulińskich klasztorach, pełniąc również funkcję przełożonego m.in. w Leśnej, Brdowie, na Bachledówce, był magistrem w Leśniowie. 

1 sierpnia 2018 r. o. Antoni dziękował na Jasnej Górze 70-lecie swego kapłaństwa. Mówił wtedy: „Z wielką miłością, jak również wdzięcznością, chcę podziękować za tę wielką łaskę już 70 lat mojego kapłaństwa. Dziękuję za to wszystko, chcę, żeby było pełne ciepła, pełne miłości, i żebym jeszcze mógł dużo dobrego zrobić, pomagać wszystkim – powiedział na zakończenie o. Antoni Sąkól – To jest najważniejsze, błogosławiona dobroć człowieka niesie pokój ludziom dobrej woli”. 

Przez ostatnie lata życia o. Antoni Sąkól ofiarnie posługiwał w klasztorze i parafii w Leśniowie k. Żarek, głosząc kazania i udzielając sakramentu spowiedzi św. 

Pogrzeb śp. o. Antoniego Sąkóla odbędzie się w piątek, 16 listopada o godz. 12.00 w Sanktuarium Matki Boskiej Leśniowskiej Patronki Rodzin w Żarkach-Leśniowie. Mszy św. pogrzebowej przewodniczyć będzie abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. 

Polecajmy Bogu w modlitwie śp. o. Antoniego. 
Requiescat in pace! 

o. Stanisław Tomoń 
BPJG/ sm 

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda