Pożegnania: śp. o. Bronisław Krąp OSPPE

Z żalem przekazujemy, że zmarł paulin o. Bronisław Krąp, były rektor Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Paulinów na Skałce w Krakowie i wieloletni wykładowca homiletyki. 

Ojciec Bronisław urodził się 13 sierpnia 1934 r. w Reniowie, w parafii Załoźce, diecezja Lwów. Jego rodzicami byli Antoni i Zofia z domu Olejnik. Pierwszą profesję o. Bronisław złożył 14 września 1954 r., a święcenia kapłańskie przyjął 11 czerwca 1960 r. z rąk ks. bpa Zdzisława Golińskiego, ordynariusza częstochowskiego. 

Pogrzeb ciała śp. o. Bronisława Krąpa odbędzie się w piątek, 14 grudnia br. w bazylice na Skałce w Krakowie. Msza św. pogrzebowa rozpocznie się o godz. 10.00, a odprowadzenie trumny ze zwłokami na cmentarz Rakowicki nastąpi o godz. 12.00. 

11 czerwca 2010 r. o. Bronisław Krąp obchodził 50-tą rocznicę święceń kapłańskich, odprawiając Mszę św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze. Uroczystość świętował z kolegami kursowymi – o. Józefem Płatkiem, o. Ireneuszem Pożarowszczykiem i o. Stefanem Woźniczką. 

„Boże nieskończenie dobry, dzisiaj chcę wypowiedzieć proste słowa, ludzkie. Dziękuję Ci za wszystko” – mówił wtedy o. Bronisław Krąp, dziękując rodzicom i rodzinie oraz Zakonowi Paulinów. 

A jeszcze w listopadzie tego roku o. Bronisław uczestniczył w corocznych rekolekcjach paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie… 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie! 

o. Stanisław Tomoń 
2018-12-12, środa, godz. 11.30 

/oficjalny życiorys zamieścimy po otrzymaniu od sekretarza Kurii Generalnej Zakonu Paulinów/

Za: www.jasnagora.com