Home WiadomościZ kraju Pożegnania: śp. o. Krzysztof Smoła OFM

Pożegnania: śp. o. Krzysztof Smoła OFM

Redakcja

W poniedziałek rano 20 maja 2019 r., w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, odszedł do Pana nasz Współbrat – śp. o. Krzysztof Smoła OFM. Przeżył 44 lata, jako kapłan 18 lat, w Zakonie 25 lat.

Śp. o. Krzysztof Andrzej Smoła OFM, syn Zdzisława i Franciszki zd. Trojanowicz, urodził się 21 lipca 1975 r. w Szymbarku. Do Zakonu Braci Mniejszych wstąpił 14 sierpnia 1994 r. w Zakliczynie. Pierwszą profesję zakonną złożył 15 sierpnia 1995 r. w Zakliczynie, profesję uroczystą 4 października 1999 r. w Krakowie. W latach 1995 – 2001 studiował filozofię i teologię w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie – Bronowicach, święcenia kapłańskie przyjął z rąk arcybiskupa Wiktora Skworca w dniu 19 maja 2001 r. w Krakowie. Pełnił posługę duszpasterską jako wikariusz domu i parafii, ekonom domu oraz gwardian w klasztorach we Włoszech: w San Remo, La Spezia i Pietra Ligure. Od grudnia 2012 r. należał do Wspólnoty w San Remo, której był gwardianem.

W piątek 24 maja w naszym kościele pw. św. Anny w Bieczu o godz. 17.00 odbędzie się wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła, o godz. 18.00 Msza św. żałobna.

W sobotę 25 maja w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Ropie (koło Gorlic) o godz. 9.00 odbędzie się wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła, o godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa, po Mszy św. złożenie ciała Zmarłego na cmentarzu parafialnym.

Polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach śp. o. Krzysztofa Smołę OFM.

R. I. P.

Za: ofm.krakow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda