Home WiadomościZ kraju Pożegnania: śp. o. Leszek Dudziński OFM

Pożegnania: śp. o. Leszek Dudziński OFM

Redakcja

We wtorek 15 stycznia 2019 r. o godz. 21.45, w klasztorze w Krakowie – Azorach, odszedł do Pana nasz Współbrat – o. Leszek Ryszard Dudziński OFM. Przeżył 85 lat, w Zakonie 69 lat, jako kapłan 60 lat.

O. Leszek Ryszard Andrzej Dudziński OFM urodził się 24 stycznia 1934 r. w Krakowie. Do Zakonu wstąpił 23 sierpnia 1950 r. w Pilicy, pierwszą profesję czasową złożył 1 września 1951 r. w Pilicy, zaś profesję uroczystą 4 października 1956 r. w Krakowie. W latach 1953 – 59 studiował filozofię i teologię w seminarium OO. Dominikanów w Krakowie, święcenia kapłańskie przyjął 8 grudnia 1958 r. w Krakowie z rąk św. Jana Pawła II, ówczesnego biskupa krakowskiego. Były to pierwsze święcenia prezbiteratu udzielone przez ks. bpa Karola Wojtyłę. Pełnił posługę duszpasterską najczęściej jako spowiednik i katecheta oraz gwardian, wikariusz i ekonom domu; proboszcz parafii w klasztorach: w Zakliczynie, Jarosławiu, Chełmie, Brzezinach, Krakowie św. Kazimierza, Bieczu, Włocławku, Pilicy, Stopnicy, Kętach, Krakowie – Bronowicach, Kazimierzu Dolnym, Wieliczce i Krakowie – Azorach. Od czerwca 1999 r. należał do Wspólnoty w Krakowie – Azorach.

Msza św. pogrzebowa rozpocznie się o godz. 11.00 we wtorek 22 stycznia br. w naszym kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie – Azorach (ul. Chełmońskiego 41).

Ceremonie pogrzebowe rozpoczną się o godz. 13.00 przy bramie głównej Cmentarza Rakowickiego w Krakowie (również we wtorek 22 stycznia).

Polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach śp. o. Leszka Dudzińskiego OFM.

R. I. P.

Za: ofm.krakow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda