Pożegnania: śp. o. Stanisław Paliński OMI

W domu zakonnym w Lublińcu zakończył ziemską pielgrzymkę śp. o. Stanisław Paliński OMI.

Urodził się 7 kwietnia 1930 roku w Suwałkach. Czas rozeznawania powołania odbył w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży oraz Pelplinie – gdzie przyjął święcenia diakonatu. Następnie podjął studia magisterskie na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie z zakresu psychologii. Zdecydował się wstąpić do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Nowicjat kanoniczny odbył w naszym klasztorze w Markowicach, a pierwsze śluby zakonne złożył w lutym 1974 roku w Obrze. Po złożeniu profesji wieczystej w Katowicach – 17 lutego 1977 roku, w kościele parafialnym w Obrze przyjął święcenia prezbiteratu z rąk biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej, Mariana Przykuckiego, w dniu 19 czerwca tego samego roku.

Pracował duszpastersko w: Katowicach, Poznaniu, Zahutyniu, Grotnikach k. Łodzi, Kijowie (Ukraina), Lublinie i Kodniu (z zamieszkaniem w Lublinie). Ostatnie lata życia spędził w klasztorze w Lublińcu ze względu na pogarszający się stan zdrowia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Lublińcu, w sobotę 6 kwietnia 2019 roku o godzinie 11.00. Przewodniczyć im będzie delegat prowincjała.

Powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu.

Za: oblaci.pl