Home WiadomościZ kraju Pożegnania: śp. o. Tadeusz Pawlik CSsR

Pożegnania: śp. o. Tadeusz Pawlik CSsR

Redakcja

W środę 27 marca 2019, w Salwadorze w Brazylii odszedł do domu Ojca śp. o. Tadeusz Pawlik, redemptorysta. Przeżył 81 lat, w kapłaństwie 54 lata i 62 w zgromadzeniu zakonnym. Przez 43 lata pracował jako misjonarz w Brazylii. Był członkiem Wiceprowincji Bahia.

Śp. o. Tadeusz Pawlik zostanie pochowany na brazylijskiej ziemi. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w środę o godz. 17:00 (czas miejscowy) w Pituacu w parafii, którą założył. Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w Bom Jesus da Lapa w czwartek, 28 marca o godz. 16:00 (czas miejscowy, o godz. 20:00 w Polsce), a następnie ciało śp. o. Tadeusza zostanie odprowadzone na spoczynek na cmentarz redemptorystów przy sanktuarium Dobrego Jezusa.

Uroczystości pogrzebowe śp o. Tadeusza Pawlika będą transmitowane w czwartek przez Telewizję Bom Jesus:

FACEBOOK: www.facebook.com/tvbomjesus/live; www.facebook.com/santuariolapa/livewww.facebook.com/roberto.coast

YOUTUBE: www.youtube.com/user/santuariolapa/live; www.youtube.com/user/jucrista2009/live

STRONA: www.tvbomjesus.com/aovivo

W piątek, 29 marca, o godz. 14:00 w  sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie będzie celebrowana Msza św. żałobna w int. śp. o. Tadeusza Pawlika z udziałem Rodziny i Współbraci z Polski.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….

O. Tadeusz PAWLIK CSsR

Urodził się 1 stycznia 1938 r. w Ryglicach w diec. tarnowskiej. Pierwsze śluby zakonne w Zgromadzeniu Redemptorystów złożył 15 sierpnia 1957 r., śluby wieczyste 5 lat później, a święcenia kapłańskie przyjął 19 lipca 1964 r.

Na misje do Brazylii wyjechał 6 stycznia 1976 r., pracował z wielkim oddaniem jako duszpasterz sanktuaryjny i parafialny, formator (19 lat), wiceprowincjał (6 lat), profesor filozofii, misjonarz ludowy, przełożony wspólnoty sanktuaryjnej Dobrego Jezusa w Bom Jesus da Lapa, budowniczy kaplic na obrzeżach Salwadoru. W misji redemptorystów polskich w Bahia zapoczątkował formację misjonarzy świeckich, powołał stałą ekipę misyjną.

Od 2000 r. pełnił posługę rektora w Seminarium Redemptorystów w Salvadorze oraz rektora wspólnoty i dyrektora ekipy misyjnej. Autor książki „Moje spotkanie z Jezusem w ubogich” oraz publikacji „Głos o teologii wyzwolenia z ojczyzny Boffa”, HD 56 (1987), 31–33 i Missionários Redentoristas da Bahia, Gráfica e Editora Redentorista, Goiânia – Goiás 1993.

W odpowiedzi na list gratulacyjny z okazji swego 50-lecia kapłaństwa, o. Pawlik napisał do prowincjała Prowincji Warszawskiej Redemptorystów (17.07.2014):

Zawsze byłem przekonany, że Pan Jezus postawił mnie na tej drodze. Drodze pięknej i bogatej w doświadczenia ludzkie i duchowe, których bym nie spotkał na innych drogach. Trudy i cierpienia, których również nie brakło, stanowią część składową naszego istnienia. Bez krzyża chrześcijaństwo byłoby fantazją.

Dzisiaj śpiewam razem z Matką Bożą: moja dusza, cale moje istnienie wielbi Pana, gdyż spojrzał na moją słabą i nikłą osobę i złożył w moje ręce tak nieprzeniknione tajemnice swoje: Słowo i Eucharystię.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda