Home WiadomościZ kraju Pożegnania: Zmarł Ksiądz Jan Blokesz SDS

Pożegnania: Zmarł Ksiądz Jan Blokesz SDS

Redakcja

W dniu dzisiejszym, tj. 8 lutego 2013 roku, o godz. 8.55, w dzień swoich 85. urodzin i w dzień swoich imienin zmarł KSIĄDZ JAN BLOKESZ SDS. Urodził się dnia 8 lutego 1928 roku w Radlinie. Do nowicjatu salwatorianów wstąpił dnia 7 września 1948 roku, profesję czasową złożył dnia 8 września 1949 roku, a wieczystą 8 września 1952 roku. Święcenia kapłańskie przyjął dnia 24 czerwca 1956 roku w Krakowie z rąk bp. Stanisława Rosponda. W naszej wspólnocie zakonnej przebywał 27 lat, od 1986 roku. Ostatnie tygodnie życia przebywał w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Trzebnicy prowadzonym przez Siostry Boromeuszki. Za wszelką pomoc i opiekę nad chorym księdzem Janem, Siostrom jak i personelowi zakładu składamy serdeczne “Bóg zapłać”.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 11 lutego br. o godz. 12.00. Mszę Świętą pogrzebową poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 11.30. Po mszy świętej trumna z ciałem Ks. Jana zostanie złożona na miejscowym cmentarzu parafialnym przy ul. Prusickiej w Trzebnicy.

Serdecznie zapraszamy na żałobne uroczystości.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Za: www.trzebnica.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda