Home WiadomościZ kraju Poznań: nieszpory ekumeniczne u ojców jezuitów

Poznań: nieszpory ekumeniczne u ojców jezuitów

Redakcja

>W uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, patronów miasta Poznania, w kościele ojców jezuitów w stolicy Wielkopolski odbędą się nieszpory ekumeniczne w języku polskim i ukraińskim oraz spotkanie pt. „Katolicy i prawosławni – co nas łączy?”. Wydarzenie organizują Wspólnota Prawosławnego Kościoła Ukrainy oraz Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

„O tym, co jest wspólne dla katolików i prawosławnych, oraz o różnicach, jakie ich dzielą, opowie o. mitrat Iwan Dziuba z Prawosławnego Kościoła Ukrainy. Ojciec mitrat sprawuje w Poznaniu duchową opiekę nad uchodźcami z Ukrainy, którzy przybyli w ostatnich miesiącach do naszego miasta” – mówi KAI Kinga Waliszewska z Biura Regionalnego Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie „Misja na Szewskiej”.

Nieszpory poprzedzi Msza św. o g. 18. Modlitwa ekumeniczna rozpocznie się o g. 18.45. Spotkanie z ojcem mitratem Dziubą planowane jest na g. 19.30.

Ojciec mitrat Iwan Dziuba jest duchownym prawosławnym. Pochodzi z diecezji kijowskiej, gminy irpińskiej. Jest dziekanem okręgu Borodianka. Święcenia kapłańskie otrzymał w 2003 r. Obecnie jest kapelanem ukraińskich emigrantów.

Liturgie prawosławne odbywają się w każdą niedzielę w Poznaniu o g.12.30 oraz w Śremie o g. 9.00.

msz / Poznań
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda