Home WiadomościZ kraju Poznań: Obraz Jasnogórski dotarł na Ostrów Tumski

Poznań: Obraz Jasnogórski dotarł na Ostrów Tumski

Redakcja

Ikona Nawiedzenia Matki Bożej peregrynująca po Polsce dotarła na Ostrów Tumski w Poznaniu, do kaplicy w rezydencji arcybiskupa poznańskiego. We Mszy św. przed kopią Obrazu Jasnogórskiego uczestniczyli abp Stanisław Gądecki i poznańscy biskupi pomocniczy.

W programie całonocnego czuwania w kaplicy, w której na co dzień – obok metropolity poznańskiego – modlą się księża, siostry i bracia zakonni, znalazła się Pasterka Maryjna w intencji powołań i Apel Jasnogórski.

Peregrynacja obrazu w archidiecezji poznańskiej zakończy się w niedzielę 9 stycznia w katedrze. „Byliśmy zmuszeni kilka razy zawiesić czas peregrynowania Matki Bożej. Było to spowodowane troską o zdrowie i życie wiernych i kapłanów oraz solidaryzowaniem się z wszystkimi, którzy zostali dotknięci zakażeniem, pobytem w szpitalu i znacznymi restrykcjami. Matka Boża w znaku Ikony Jasnogórskiej odwiedziła wszystkie 415 parafii naszej archidiecezji, kościoły rektoralne, męskie i żeńskie domy zakonne oraz więzienia w Rawiczu, Wronkach i Poznaniu” – czytamy w okolicznościowym słowie pasterskim abp. Stanisława Gądeckiego.

W ostatnich dniach peregrynacji wizerunek Matki Bożej nawiedzi jeszcze nowo powstałą parafię pw. bł. Stefana Wyszyńskiego w Skórzewie, Arcybiskupie Seminarium Duchowne oraz seminaria duchowne księży chrystusowców i filipinów. W najstarszym w Poznaniu kościele pod wezwaniem Matki Bożej – NMP in Summo, w miejscu kaplicy książęcej Mieszka I, przed obrazem modlić się będą siostry zakonne.

Ostatnim wydarzeniem na szlaku nawiedzenia w archidiecezji poznańskiej będzie modlitwa w katedrze w dniach 8-9 stycznia. Rozpocznie je procesja z kościoła na poznańskiej Śródce. Kilkugodzinne czuwanie po Apelu Jasnogórskim poprowadzi młodzież. Podczas uroczystej Mszy św. na zakończenie peregrynacji, transmitowanej przez TVP Poznań, Radio Emaus i media społecznościowe, homilię wygłosi metropolita wrocławski abp Józef Kupny.

Peregrynacja Obrazu Jasnogórskiego w archidiecezji poznańskiej rozpoczęła się 18 maja 2019 r. i miała zakończyć się we wrześniu 2020 r. Nawiedzenie będzie kontynuowane w archidiecezji gnieźnieńskiej od kwietnia br.

ms / Poznań
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda