Home WiadomościZ kraju Poznań: zainaugurowano międzyzakonną szkołę formacyjną

Poznań: zainaugurowano międzyzakonną szkołę formacyjną

Redakcja

Bp Grzegorz Balcerek uczestniczył w inauguracji roku formacyjnego międzyzakonnej szkoły dla postulantek zakonów żeńskich. „W życiu konsekrowanym – zakonnym oddajecie siebie: swoją duszę, swoje ciało, swoje zdolności, swoje pragnienia Jezusowi” – mówił do sióstr poznański biskup pomocniczy.

W szkole formacyjnej studiują służebniczki NMP, misjonarki Chrystusa Króla, zmartwychwstanki, serafitki, uczennice Krzyża i urszulanki Serca Jezusa Konającego. Zajęcia prowadzą m.in. profesorowie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

„W ślubach zakonnych siostra daje słowo Jezusowi, ale On to ludzkie słowo odwzajemnia swoim słowem. Dlatego rozkochajcie się w Chrystusie. Ciągle na nowo chciejcie go poznawać, z nim coraz bardziej się przyjaźnić. Trwajcie na modlitwie, osobistej rozmowie z Jezusem obecnym w tabernakulum, przychodzącym do nas w Komunii Świętej” – mówił bp Balcerek.

Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej zachęcał do umacniania powołania zakonnego przez oddanie się Jezusowi przez Maryję. Zauważył, że także wierni świeccy podczas trwającego nawiedzenia Ikony Jasnogórskiej wybierają duchową drogę według wskazań św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, odbywając 33-dniowe indywidualne rekolekcje zakończone oddaniem życia Jezusowi przez Maryję.

ms / Poznań
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda