Home WiadomościZ kraju Prawie 200 studentów wzięło udział w wydarzeniu „Jezuickie Tatry”

Prawie 200 studentów wzięło udział w wydarzeniu „Jezuickie Tatry”

Redakcja

Około 170 studentów z siedmiu duszpasterstw akademickich wzięło udział w tegorocznym wydarzeniu „Jezuickie Tatry”, które było organizowane 7 września w Zakopanem.

W celu integracji mieszane grupy studenckie wędrowały po 15 szlakach tatrzańskich wyznaczonych przez DA Xaverianum z Opola pod opieką o. Jacka Drabika SJ. Grupy chętnie realizowały przy okazji różne zadania integracyjne przygotowane przez DA Winnica z Gdańska.

Kiedy studenci pokonywali szlaki ojcowie jezuici, pod czujnym okiem o. Waldemara Losa SJ, przygotowywali na terenie zakopiańskiej „Górki” miejsce na ognisko oraz grilla.

Budowanie wspólnoty pomiędzy duszpasterzami zostało zwieńczone wspólnym obiadem na Krupówkach, a następnie rekreacją w auli wspólnoty.

W godzinach popołudniowych studenci dotarli na „Górkę”, gdzie wysłuchali konferencji o. Grzegorza Lojtka SJ o św. Ignacym Loyoli. Następnie wzięli udział w liturgii, której przewodniczył o. Paweł Gołaszewski SJ, a homilię wygłosił o. Michał Kłosiński SJ. Pod koniec eucharystii doszło do wzruszających zaręczyn pary z Gdańska.

Po Mszy Świętej odbyły się jeszcze kręgi MAGIS, podczas których młodzi mogli dzielić się doświadczeniami ze wspólnie przeżytego dnia.

Zwieńczeniem „Jezuickich Tatr” była integracja przy ognisku, którą przygotowało DA Dach z Wrocławia pod opieką o. Jakuba Bieli SJ. Nie zabrakło też tańców, a muzykę do nich serwował DJ o. Jacek Drabik SJ. Wspólne zdjęcie zakończyło wydarzenie organizowane w czasie Roku Ignacjańskiego 2021.

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda