Home WiadomościZ kraju Premiera książki Weigla u krakowskich dominikanów

Premiera książki Weigla u krakowskich dominikanów

Redakcja

Polska premiera najnowszej książki George’a Weigla o pontyfikacie Jana Pawła II, zatytułowanej „Kres i początek”, odbędzie się z udziałem autora 2 października w klasztorze ojców dominikanów w Krakowie.

Opublikowana przez wydawnictwo „Znak” książka Weigla to dalszy ciąg jego monumentalnego dzieła „Świadek nadziei”, uważanej za najlepszą biografię Jana Pawła II. Po jej ukazaniu się w 1999 roku amerykański pisarz i teolog miał przyrzec Ojcu Świętemu, że dokończy opowieść o jego życiu.

„Korzystając z nieznanych wcześniej dokumentów KGB, Stasi i Służby Bezpieczeństwa, George Weigel rysuje wnikliwy portret człowieka, który pokazał światu moralne bankructwo komunistycznej ideologii.

Międzynarodowa perspektywa i unikalna wiedza o kulisach działania światowej dyplomacji pozwoliła autorowi wyczerpująco przedstawić ogromną rolę Jana Pawła II w upadku komunizmu” – pisze o książce wydawca.

Wydawnictwo „Znak” zapewnia, że „Kres i początek” to „także przejmujący opis ostatnich bardzo trudnych lat pontyfikatu, kiedy Jan Paweł II zmagał się z cierpieniem, postępującą chorobą, krytyką swojego nauczania i głośnymi skandalami w Kościele”.

Prezentację dzieła najbardziej znanego papieskiego biografa poprowadzi w kapitularzu klasztoru dominikanów dyrektor Dominikańskiego Instytutu Historycznego, o. Józef Puciłowski. W spotkaniu obok autora książki weźmie udział redaktor „Gościa Niedzielnego” i były przewodniczący Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, Andrzej Grajewski.

Początek spotkania w klasztorze dominikanów przy ul. Stolarskiej 12 w Krakowie 2 października o godz. 20.

sz/dominikanie.pl

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda