Home WiadomościZ kraju Prezent na 8. rocznicę beatyfikacji męczenników z Pariacoto

Prezent na 8. rocznicę beatyfikacji męczenników z Pariacoto

Redakcja

5 grudnia 2015 r. w Chimbote (Peru), podczas uroczystej Mszy św., ks. kard. Angelo Amato odczytał dekret beatyfikacyjny ogłaszający błogosławionymi o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka oraz ks. Alessandra Dordiego, zamordowanych w 1991 r. w Peru. Z okazji ósmej rocznicy wyniesienia na ołtarze naszych męczenników, wdzięczni za dar beatyfikacji, przygotowaliśmy niespodziankę!

Dzielimy się z Państwem najnowszą publikacją pt. „Razem Damy Radę! Cuda i łaski za wstawiennictwem Męczenników z Pariacoto”, w postaci audiobooka. Wszyscy sympatycy męczenników mają teraz sposobność usłyszeć poruszające świadectwa, prawdziwe historie poszczególnych osób, które pokazują obecność i aktywność błogosławionych franciszkanów. Ta książka jest potwierdzeniem ich orędownictwa za nami u Boga.

„Oni tutaj są” i nieustannie działają! Niech audiobook będzie zachętą do bliższego poznania męczenników. Składamy serdeczne podziękowania Wydawnictwu „Rafael” za przygotowanie nagrania.

Miłego słuchania!

„Razem damy radę! Cuda i łaski za wstawiennictwem Męczenników z Pariacoto” – Audiobook:

Błogosławieni Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek zginęli śmiercią męczeńską 9 sierpnia 1991 r. z rąk ugrupowania terrorystycznego „Świetlisty Szlak” (Sendero Luminoso), zaś kilkanaście dni później, na terenie tej samej diecezji, zginął ks. Alessandro. W uroczystości beatyfikacyjnej na Stadionie Stulecia (Estadio Centenario) wzięło udział ponad 20 000 osób. Przypominamy treść dekretu Ojca Świętego:

„Przyjmując pragnienie naszego brata, biskupa Ángela Francisco Simóna Piorno, ordynariusza Chimbote, a także wielu innych współbraci w biskupstwie i wiernych, po zasięgnięciu opinii Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, naszą władzą apostolską zezwalamy, by czcigodni Słudzy Boży o. Michał Tomaszek, o. Zbigniew Strzałkowski z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych i ks. Aleksander Dordi, kapłan z diecezji Bergamo, od tej pory nazywani byli błogosławionymi, a ich święto niech będzie obchodzone zgodnie z zasadami prawa 9 sierpnia[1] i 25 sierpnia. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen”.

Papież Franciszek, Rzym, 30 listopada 2015 r.


[1] W Polsce wspomnienie męczenników z Pariacoto przypada 7 czerwca

Za: www.meczennicy.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda