Home WiadomościZ kraju „Promyki w Zakon zebrane”. Rozmowa z przeorem kamedułów

„Promyki w Zakon zebrane”. Rozmowa z przeorem kamedułów

Redakcja

Modlitwa – to tytuł trzeciego filmu z cyklu „Płomyki w Zakon zebrane – 12 rozmów o duchowości”, który ukazał się na stronach internetowych. Cykl dwunastu filmów powstaje z okazji trwającego w Zakonie Paulinów Roku Jubileuszowego 750-lecia śmierci założyciela paulinów bł. Euzebiusza z Ostrzyhomia, i w zamiarze autorów ma być spotkaniem z duchowością bł. Euzebiusza.

Projekt realizowany przez o. Michała Legana, paulina, zakłada publikację dwunastu filmów – rozmów o duchowości, które publikowane są 11. dnia każdego miesiąca 2020 roku. Rozważania służyć mają ojcom i braciom paulinom, konfratrom oraz wszystkim przyjaciołom Zakonu w indywidualnej i wspólnotowej refleksji nad dziedzictwem i współczesnością powołania.

W obecnym odcinku, którego tematem jest Modlitwa, gościem o. Michała Legana jest o. Mateusz Kolbus, przeor klasztoru kamedułów na krakowskich Bielanach, który mówi m.in. o różnicach między modlitwą indywidualną a wspólnotową.

Każdy z odcinków oglądać można na kanale YouToube Jasnej Góry, a także na paulińskich stronach internetowych.

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda