Home WiadomościZ kraju Prymas zrobi #Selfie dla Maryi

Prymas zrobi #Selfie dla Maryi

Redakcja

Biskupi – m.in. prymas Polski abp Wojciech Polak – dołączyli do akcji #Selfie dla Maryi. Nadesłane przez uczestników zdjęcia stworzą mozaikę, która zawiśnie na Jasnej Górze 26 sierpnia z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Poza prymasem udział w akcji zadeklarowali metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, emerytowany metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz i biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel.

Jak poinformował paulin o. Tomasz Tlałka, koordynator akcji, #Selfie dla Maryi jest kolejną odsłoną inicjatywy “Żywa korona Maryi”, którą jasnogórski klasztor rozpoczął 8 września 2016 r. – w pierwszym dniu jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

“Zastanawialiśmy się, jakie inicjatywy podjąć, by uczcić to wydarzenie. Nie koronujemy Maryi złotymi koronami, bo takie już ma, ale chcemy wypełnić treścią to, co te korony oznaczają, a więc staranie o życie według ewangelii. Chcemy każdemu powiedzieć, że ma matkę na Jasnej Górze. Ideą #Selfie dla Maryi jest pokazanie, że każdy, kto składa swoje zdjęcie w akcie zawierzenia, chce być taki jak ona, być jej obliczem” – podkreślił o. Tlałka.

“Dziś do inicjatywy dołączył Prymas Polski abp Wojciech Polak. Kilka dni temu dołączyli kardynałowie Stanisław Dziwisz i Kazimierz Nycz” – poinformował o. Tlałka. Dodał, że zdjęcia, oprócz stworzenia mozaiki, znajdą się w internecie, żeby każdy mógł je zobaczyć. Jak dotąd w ramach akcji nadesłano 1700 zdjęć.

Paulin zaznaczył, że do zdjęcia należy dołączyć duchowy dar, czyli “krok w kierunku nawrócenia do życia według ewangelii, pogłębienia więzi z Bogiem”. “Duchowe dary są różne. Może to być zobowiązanie do codziennej modlitwy różańcowej, podjęcie Nowenny Pompejańskiej lub postanowienie dokonania w swoim życiu jakiejś zmiany na lepsze, np. porzucenie nałogu czy zrobienie czegoś dla innych, bezinteresownie” – tłumaczy paulin.

Uczestnicy akcji mogą pobrać na swój telefon specjalną aplikację “Diament z Korony. Dobra nowina od Matki z Jasnej Góry”. “Codziennie tuż przed godz. 21, czyli przed Apelem Jasnogórskim, wysyłamy do każdego, kto zasubskrybował aplikację, myśl maryjną, tzw. maryjną inspirację. Diabeł wiele kłamstw nakładł nam do głowy, dlatego chcemy dać ludziom Dobrą Nowinę z Jasnej Góry” – powiedział o. Tlałka.

Elementem akcji jest “Strefa Świadectw” – swoje świadectwo o działaniu Matki Bożej można przesyłać przez specjalny formularz umieszczony na stronie http://koronamaryi.pl/.

Do akcji “Żywa korona Maryi” dołączyło ok. 15 tys. osób. Inicjatywa podjęta we wrześniu ubiegłego roku polega na nadsyłaniu pocztą zdjęć papierowych, na których odwrocie znajduje się informacja o duchowym darze. Zdjęcia są umieszczane w Kaplicy Matki Bożej podczas Apelu Jasnogórskiego w specjalnej ramie z napisem: “Jesteśmy Koroną Maryi”; następnie wędrują do auli im. o. Kordeckiego i są tam prezentowane na specjalnych ekranach.

Patronat nad jubileuszem oraz akcją “Żywa Korona Maryi” objęła Konferencja Episkopatu Polski.

PAP/kk

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda