Home WiadomościZ kraju Przełożeni franciszkańskiej rodziny podzielili się jajkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia

Przełożeni franciszkańskiej rodziny podzielili się jajkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia

Redakcja

Wyżsi przełożeni Zakonu Braci Mniejszych, Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów i Trzeciego Zakonu Regularnego Św. Franciszka – Braci Posługujących Ubogim (albertynów) z siedzibami w Krakowie oraz gwardianie franciszkańskich klasztorów w Wielką Sobotę spotkali się w klasztorze przy pl. Wszystkich Świętych 5, aby podzielić się święconym jajkiem i złożyć sobie wielkanocne życzenia.

„Niech Zmartwychwstały przyniesie każdemu z nas radość z posługi, którą pełni i z powołania nie tylko kapłańskiego, ale i franciszkańskiego, i niech zagości w naszym sercu radością i pokojem” – winszował o. Piotr Cuber OFMConv. „Dziękuję za obecność. Szczęść Boże!” – dodał.

Przy okazji gwardian Klasztoru św. Franciszka wyraził radość, że przełożeni franciszkańskich instytutów zakonnych nie tylko mogą się dwa razy w roku spotykać przy jednym stole, ale również na co dzień owocnie współpracować ze sobą. Od tego roku dołączyli do niech bracia albertyni, których życie opiera się również na Regule św. Franciszka z Asyżu, choć napisanej nie dla I, ale III Zakonu.

Na zakończenie spotkania o. Piotr Cuber wręczył wszystkim zaproszonym gościom wielkanocne upominki, a wśród nich m.in. albumowe wydanie przewodnika po bazylice i klasztorze franciszkanów w Krakowie, płytę CD z nagraniem „Missa in Basilica cracoviensi sancti Francisci” krakowskiego kompozytora Piotra Pałki, w wykonaniu chóru Voce Angeli, oraz rozważania nad Oficjum o Męce Pańskiej św. Franciszka z Asyżu „Pasja według świętego Franciszka” autorstwa klaryski s. Ewy Marii Hop OSC.

Następne spotkanie odbędzie się w Wigilię Bożego Narodzenia u kapucynów przy Loretańskiej.

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda