Home WiadomościZ kraju Przełożony Generalny Zakonu Paulinów: Matko przyjdź do nas!

Przełożony Generalny Zakonu Paulinów: Matko przyjdź do nas!

Redakcja

O głębokim i nierozerwalnym związku Polaków z Maryją mówił o. Arnold Chrapkowski, przełożony generalny Zakonu Paulinów na rozpoczęcie głównych uroczystości NMP Królowej Polski.

– Ta maryjna więź Polaków znaczona jest wieloma historycznymi aktami zawierzenia – przypomniał generał paulinów. – Także i my, po rocznej przerwie, w ograniczonej zewnętrznymi warunkami wspólnocie stajemy przed Maryją na błoniach jasnogórskich, aby Jej zawierzyć teraźniejszość i przyszłość Ojczyzny, Kościoła, naszych rodzin i każdego z nas. Przychodzimy obciążeni bagażem ciemności i cierpień spowodowanych ogólnoświatową pandemią, ale pełni nadziei, że mroki ciemności rozświetla moc Zmartwychwstałego Pana – mówił o. Chrapowski.

Zapewnił o łączności z papieżem Franciszkiem w ramach codziennej modlitwy sanktuariów świata za wszystkich chorych na Covid-19.
Generał Paulinów wyraził nadzieję, że dzięki Bożej łasce i ofiarnej posłudze służb medycznych i wszystkich ludzi dobrej woli, przejdziemy ze świata tylko wirtualnych kontaktów do rzeczywistego poczucia bliskości i więzi z drugim człowiekiem.

– Naszą ufność pokładamy także w dłoniach Maryi. Tu pod murami klasztoru w 1957r. wierni wołali: Matko, przyjdź do nas! To wołanie ponawiamy teraz na nowo: Matko przyjdź do nas, umocnij nas, bo jesteś nam Pomocą i Obroną – mówił o. Chrapkowski i zauważył, że choć szlak peregrynacji kopii Jasnogórskiego Obrazu został przerwany, to mamy świadomość, że Maryja jest ze swoim ludem w trudnym czasie zmagania z chorobą i cierpieniem. – Ufamy, że już w niedługim czasie, pod Twoim przewodem Matko, wrócimy w pełni do naszych świątyń i wspólnot parafialnych.

– Zgromadzeni na Jasnej Górze, przynosimy tu Polskę, która potrzebuje ciągle duchowej i moralnej odnowy. Przynosimy nasze smutki i niepokoje. Przynosimy siebie samych. Modlimy się o szacunek, mądrość i uczciwość dla wszystkich Polaków. I o to, byśmy w różnorodności poglądów, nadal potrafili trwać przy Chrystusowym krzyżu, przy którym Ty, Matko i Królowo, wiernie stałaś. (…) Maryjo Królowo, Tobie na nowo się powierzamy! – mówił generał Zakonu Paulinów.

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda