Home WiadomościZ kraju Przewodniczący Episkopatu: Życzę, aby ten rok przyniósł jak najobfitsze owoce duchowe osobom konsekrowanym

Przewodniczący Episkopatu: Życzę, aby ten rok przyniósł jak najobfitsze owoce duchowe osobom konsekrowanym

Redakcja

Życzę, aby ten rok przyniósł jak najobfitsze owoce duchowe osobom życia konsekrowanego oraz aby sprowokował dojrzewanie Kościoła – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w życzeniach z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, który obchodzimy 2 lutego.

Przewodniczący Episkopatu złożył życzenia wszystkim zakonnicom i zakonnikom, wszystkim osobom życia konsekrowanego, na których pracy w dużej mierze opiera się Kościół.

„Dziękujemy przede wszystkim za ich modlitwę, za pracę duszpasterską, dziękujemy za włączanie się we wszystkie programy duszpasterskie Kościoła, za to umiejętne towarzyszenie klerowi diecezjalnemu, wszystkim księżom diecezjalnym, którzy chętnie odwołują się do pomocy osób życia konsekrowanego i w dużej mierze mogą także funkcjonować dzięki ich pracy” – powiedział abp Gądecki.

„Życzę, aby ten rok przyniósł jak najobfitsze owoce duchowe osobom życia konsekrowanego oraz, aby sprowokował dojrzewanie Kościoła, które następuje po chrzcie świętym u każdego osobiście oraz w całej społeczności Kościoła, a myślę, że to wszystko też przekłada się ostatecznie na życie naszej Ojczyzny i na poziom tego życia” – podkreślił przewodniczący Episkopatu.

BP KEP

Za: www.episkopat.pl


SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda