Przygotowania do Jarmarku Dominikańskiego we Wrocławiu

Na pomoc dla dziecięco-młodzieżowej świetlicy środowiskowej przeznaczony zostanie dochód z przedświątecznego Jarmarku Dominikańskiego, który odbędzie się 25 marca w klasztorze dominikanów we Wrocławiu.

W starym refektarzu klasztoru dominikanów przez całą niedzielę będzie można kupować ozdoby wielkanocne, żywność ekologiczną, używane ubrania, książki oraz malowane ręcznie ikony. W czasie jarmarku odbędzie się również loteria fantowa.

Wrocławianie już od początku tygodnia przynoszą na klasztorną furtę rzeczy, które będą sprzedawane podczas jarmarku bądź wykorzystane jako fanty w loterii. Mieszkańcy miasta znoszą także produkty do wypieku ciast, które sprzedawane będą w kawiarence.

„Zebrane w czasie jarmarku pieniądze przeznaczymy w głównej mierze na zorganizowanie letnich wakacji dla osób uczęszczających do świetlicy” – mówi koordynator jarmarku, Marek Misiak.

Działająca w pobliżu klasztoru dominikanów świetlica środowiskowa służy dzieciom i młodzieży z biednych i dotkniętych patologią rodzin. Obok pomocy materialnej jej podopieczni otrzymują wsparcie w nauce oraz mają okazję poznawać chrześcijańskie wartości rodzinne i wychowawcze.

Jarmark Dominikański we Wrocławiu odbędzie się już po raz 24. Organizują go osoby związane z Duszpasterstwem Akademickim „Dominik” oraz Duszpasterstwem PostAkademickim „3/4”, które działają przy wrocławskim klasztorze.

Za: www.dominikanie.pl.