Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego w Polsce Przygotowania do Roku Życia Konsekrowanego

Przygotowania do Roku Życia Konsekrowanego

Redakcja

W poniedziałek 9 czerwca odbyło się w Kielcach, podczas Targów Sacro-Expo spotkanie Konsult czterech Konferencji przełożonych życia konsekrowanego. W spotkaniu uczestniczyło 19 osób w tym wszyscy przewodniczący Konferecji. Obradom przewodniczył o. Janusz Sok, prowincjał redemptorystów i przewodniczący KWPZM.

Jak wiadomo z inicjatywy papieża Franciszka od pierwszej niedzieli tegorocznego Adwentu rozpocznie się w całym Kościele Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on trwał do 2 lutego 2016 roku. Przełożeni zakonni spotkali się w Kielcach, aby przygotować propozycje obchodow tego Roku w Polsce. Przewidywa- nych jest wiele uroczystości i wydarzen zarówno na poziomie ogólnopolskim jak i regionalnym. Dla ich koordynacji i przygotowania powołano cztery grupy robocze: Grupa koordynacyjna (przewodniczy s. Jolanta Olech); Grupa ds. organizacji Kongresu Młodych osób konsekrowanych (przewodniczy ks. Dariusz Bartocha SDB); Grupa ds. organizacji Sympozjum 4 Konferencji (przewodniczy s. Agata Mirek); Grupa ds. mediów (przewodniczy o. Tomasz Kot SJ).

Podczas spotkania wypracowano także, w oparciu o wyniki wcześniejszego spotkania Komisji Episkopatu ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, zręby kalendarium inicjatyw na Rok Życia Konsekrowanego, które zostaną przekazanie bpowi Kazimierzowi Gurdzie, przewodniczącemu tej Komisji, celem przedstawiania ich podczas rozpoczynającego się 10 czerwca zebrania plenarnego KEP.

Red. 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda