Home WiadomościZ kraju „Przystanek Jezus” na polach Pol’and’Rock 2020

„Przystanek Jezus” na polach Pol’and’Rock 2020

Redakcja

Ksiądz Bosko po raz kolejny spotka młodych ludzi na polach Festiwalu Pol’and’Rock! Przyjaciele Jezusa to kolejna odsłona inicjatywy znanej kiedyś pod nazwą „Przystanek Jezus”, to chrześcijańska propozycja dla młodych ludzi gromadzących się każdego roku na polach dawnego Festiwalu Woodstock (obecnie „Pol’and’Rock). Trzeci rok z rzędu w ewangelizacji w Kostrzynie nad Odrą weźmie udział Salezjańska Ekipą Ewangelizacyjna, w której oprócz salezjanów znajdują się młodzi z Krakowa, Oświęcimia, Kielc, czy Rzeszowa.

Przez comiesięczne spotkania z Eucharystią, modlitwą, dzieleniem i nauką uczestnicy przygotowują się do ewangelizacji i spotkania z każdym, kto tylko będzie chciał usłyszeć o Jezusie Chrystusie i o księdzu Bosko. Odpowiedzialnymi za bezpośrednie przygotowania są kl. Michał Cebulski SDB i kl. Łukasz Wójcik SDB, a opiekę duchową i nadzór nad przygotowaniami sprawuje ks. Paweł Bróż SDB, oraz ks. Andrzej Król SDB. Warto wspomnieć, że na samym festiwalu niezwykle odważnie i owocnie posługują również siostry salezjanki.

Uczestnicy, studiując Katechizm i Pismo Święte, pogłębiają relację z Bogiem, uczą się jak adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie i głosić kerygmat, mówić świadectwo, a także modlić wstawienniczo za innych. Nie chodzi tylko o wiedzę teoretyczną, ale praktyczne przygotowanie do rozmów z ludźmi na najtrudniejsze w naszych czasach tematy. Wspólnota przygotowuje się nie przez wyuczenie formułek, ale próbę zrozumienia sensu ewangelizacji, który leży w spotkaniu drugiego człowieka, wysłuchaniu Go i podzieleniu się miłością Boga i swoją wiarą. Po kilku spotkaniach ekipa wchodzi w czas bezpośredniego przygotowania. Kolejny Festiwal coraz bliżej…

„Zostałem postawiony, aby pokazywać radość życia wynikającą z Chrystusa, a zawstydzili mnie ludzie, do których zostałem posłany. Nie spodziewałem się tak głębokich i szczerych rozmów. Woodstockowicze bardzo wiele mnie nauczyli, postawili dużo trudnych pytań i pozwolili mi sprawdzić, jak mocna jest moja wiara i jak prawdziwe jest moje świadectwo, bo tylko prawdą da się ewangelizować.” – mówił po zeszłorocznej ewangelizacji jeden z członków ekipy.

Prosimy o modlitwę za całe dzieło Nowej Ewangelizacji, inicjatywę Przyjaciele Jezusa, oraz przede wszystkim wspólnotę naszych salezjańskich reprezentantów na polach dawnego Woodstocku.

kl. Łukasz Wójcik SDB
Za: sdb.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda