Home WiadomościZ kraju Przywieźcie rodziców!

Przywieźcie rodziców!

Redakcja

Ojciec Jan Góra zaprasza osoby starsze na Lednicę Seniora, która odbędzie się pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia w pierwszą sobotę września.

„Drodzy Synowie i Córki! Zabierzcie swoich rodziców, 7 września 2013 godzina 12.00, na Spotkanie nad Lednicą. Pomóżcie im dojechać. Podajcie ramię. Zabierzcie krzesełka. Wspólnie przejdziemy w procesji przez Bramę Rybę – czyli Chrystusa. Osobom starszym, rencistom i emerytom przyprawimy skrzydła!” – apeluje o. Góra.

Mszy świętej na historycznych Polach Lednickich – gdzie książę Mieszko I miał przyjąć chrzest Polski – przewodniczył będzie prymas senior, abp Henryk Muszyński. Słowo do przybyłych powie także pallotyn ks. Stefan Dusza, pomysłodawca spotkań lednickich dla seniorów.

Program Lednicy Seniora będzie opierał się na treściach przekazanych młodzieży podczas XVII Spotkania Młodych, które odbyło się 1 czerwca tego roku i poświęcone było rozważaniu tajemnicy ojcostwa.

Na czerwcowe czuwania modlitewne pod Bramę-Rybę przybywają co roku dziesiątki tysięcy młodych ludzi z Polski i zagranicy. Spotkaniom patronował od początku Jan Paweł II, który kierował do młodych swoje przesłania. Zwyczaj ten przejęli jego następcy: Benedykt XVI i Franciszek.

Od kilku lat na Polach Lednickich w pierwszą sobotę września odbywają się również spotkania dla osób starszych, zaś na początku wakacji organizowana jest Lednica Malucha dla dzieci.

sz, dominikanie.pl / lednica2000.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda