Home WiadomościZ kraju Radio Profeto rozszerza zasięg w Małopolsce

Radio Profeto rozszerza zasięg w Małopolsce

Redakcja

Ewangelizacyjnego Radia Profeto można już słuchać na częstotliwości 100.3 FM w Limanowej i okolicznych gminach.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji 24 września 2020 r. podjęła uchwałę o rozszerzeniu koncesji dla sercańskiego ewangelizacyjnego Radia Profeto na nadawanie programu o charakterze społeczno-religijnym ze stacji nadawczej w Limanowej. Od tego czasu udało się przygotować odpowiednią infrastrukturę – nadajnik usytuowany jest na Miejskiej Górze w Limanowej. Od początku sierpnia Radia Profeto można słuchać na częstotliwości 100.3 Mhz.

Ewangelizacyjne Radio Profeto od marca 2017 r. nadaje na 92.1 FM w Krakowie i okolicznych gminach. Po rozszerzeniu koncesji na częstotliwość 100.3 FM w Limanowej, sercańska rozgłośnia jest słyszalna naziemnie prawie w całej Małopolsce.

– Ogromnie się cieszymy! To kolejna szansa dotarcia z programem ewangelizacyjnym do jeszcze większego grona słuchaczy – mówi ks. Michał Olszewski SCJ, twórca radia i prezes Fundacji Profeto.pl. Dla sercanina to osobiście ważna informacja, bo pochodzi z gminy Laskowa, która znalazła się w zasięgu nowej częstotliwości. – Mam nadzieję, że Profeto szybko zadomowi się na nowym terenie. Wszystkich naszych nowych słuchaczy chciałbym serdecznie przywitać i obiecać, że zrobimy wszystko, aby nasz program był na najwyższym poziomie – dodaje ks. Olszewski.

Na częstotliwości 100.3FM Radia Profeto można słuchać w gminach: Iwkowa, Jodłownik, Laskowa, Limanowa, Lipnica Murowana, Łapanów, Łososina Dolna, Nowy Wiśnicz, Słopnice, Tymbark, Trzciana, Żegocina.

Regularne nadawanie ewangelizacyjne Radio Profeto rozpoczęło 26 czerwca 2014 r. – początkowo tylko w internecie. W ostatnich trzech latach program Radia Profeto testowo nadawany był w systemie DAB+ z Tarnowa, Sądecczyzny, Bielska Białej, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta. Rozgłośnia otrzymała koncesję na cyfrowe nadawanie również w Poznaniu, Tarnowie, Częstochowie, Katowicach, Warszawie, Rzeszowie i Toruniu. Już niedługo będzie w tych lokalizacjach nadawała regularnie program w technologii cyfrowej.

Od listopada 2020 r. dostępna jest także aplikacja Profeto, która daje możliwość słuchania radia on-line, tworzenia listy ulubionych utworów granych na antenie, a także dostęp do archiwalnych audycji w formie podcastów.

Niezmiennie od 2014 r. ewangelizacyjnego radia można słuchać w internecie na www.profeto.pl/radio i w aplikacjach, a poszczególne audycje można odtwarzać za pośrednictwem tworzonych przez rozgłośnię podcastów na Spotify, Apple Podcast czy Google Podcast.

Właścicielem radia jest Fundacja Profeto.pl – Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji. Profeto to nowoczesne środowisko przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych. Poprzez portal i radio Profeto dociera codziennie do tysięcy osób ze Słowem Bożym, rekolekcjami on-line, relacjami z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańską muzyką. Dzięki działalności charytatywnej Fundacja pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie czy pokrzywdzonym przemocą. Najnowszym dziełem Fundacji jest budowa specjalistycznego centrum pomocy „Archipelag – Wyspy Wolne od Przemocy”.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda