Home WiadomościZ kraju Redemptoryści biorą udział w akcji pomocy rodzinom w Syrii

Redemptoryści biorą udział w akcji pomocy rodzinom w Syrii

Redakcja

Program Caritas Polska „Rodzina Rodzinie” to realna pomoc na miejscu poszkodowanym w konflikcie wojennym rodzinom w Syrii. Już ponad 1100 zostało objętych opieką przez parafie, zgromadzenia zakonne, biskupów, instytucje i osoby prywatne. Do pomocy włączyła się także Prowincja Warszawska Redemptorystów oferując konkretną dłuższą pomoc potrzebującym. Zapraszamy do dołączenia!

Ponad 1100 rodzin syryjskich poszkodowanych w wojnie zostało objętych opieką przez Polaków biorących udział w programie Caritas Polska – Rodzina Rodzinie. Wśród darczyńców znalazło się sześciu biskupów, ponad sto parafii, dwadzieścia zgromadzeń zakonnych oraz ponad 3700 indywidualnych osób.

Program pomocy dla ofiar konfliktu syryjskiego został uruchomiony na początku października. Caritas Polska przygotowała go na prośbę Konferencji Episkopatu Polski. Pierwszym darczyńcą obejmującym pomocą syryjską rodzinę w Aleppo został abp Stanisław Gądecki, którego nazwisko otwiera listę darczyńców dostępną na stronie internetowej projektu: rodzinarodzinie.caritas.pl.

Tam też można znaleźć informacje o rodzinach, które czekają na wsparcie – każdy użytkownik internetu może poznać ich krótkie historie i podjąć się ich półrocznego wsparcia.

rodzinarodzinie.caritas.pl; red.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda