Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Chór “Magnificat” z Głogowa zajął 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie

Redemptoryści: Chór “Magnificat” z Głogowa zajął 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie

Redakcja

Chór z naszej parafii św. Klemensa w Głogowie Magnificat  zdobył 20 października 2012 r. na V Ogólnopolski Konkursie “Ars Liturgica” w Gnieźnie Srebrny Dyplom w kategorii chórów kościelnych. Wraz z innymi znakomitymi chórzystami z całej  Polski tradycyjnie zaśpiewali w murach gnieźnieńskiej katedry.

W konkursie, który odbył się dniach 19 – 20 października 2012 r. w Gnieźnie, po wcześniejszych eliminacjach wzięło udział 426 chórzystów, z 17 chórów. Jury w składzie: prof. dr hab. Katarzyna Sokołowska – przewodnicząca, prof. Anna Romańska, prof. dr hab. Waldemar Górski, dr hab. Bernard Mendlik, ks. prałat Szymon Daszkiewicz stanęło przed niezwykle trudnym wyzwaniem weryfikacji wszystkich zgłoszonych zespołów. “Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki, nie było tutaj słabych zespołów. Widać przemyślaną pracę dyrygentów, taką pracę metodyczną, która przynosi znakomite efekty.” – podsumowała po konkursie przewodnicząca jury, prof. Katarzyna Sokołowska. W podobnym tonie wypowiedział się dyrektor artystyczny festiwalu, prof. Mariusz Kończal – “Uważam, że piąta edycja konkursu Ars Liturgica była bardzo interesująca. Poziom artystyczny prezentowanych interpretacji należy uznać za niezwykle udany. Zespoły, które przyjechały do nas z całego kraju prezentowały naprawdę niezwykle interesujące kompozycje muzyki sakralnej i muzyki liturgicznej, doskonale rozumiejąc duchowość i głębię wyrazu prezentowanych kompozycji.”

o. Bogusław. Nawracaj CSsR


Grand Prix i Złoty Dyplom

  • Zespół Kameralny Chóru Katedralnego im. ks. Alfreda Hoffmana w Siedlcach; dyrygent – Michał Roman Szulik

Srebrny Dyplom

  • Chór “Magnificat” parafii Św. Klemensa w Głogowie; dyrygent – Lidia Słotwińska
  • Chór Rotondo Parafii pw. Św. Ojca Pio z Pietrelciny w Poznaniu; dyrygent – Natalia Sobkowiak – Bolewska

Brązowy Dyplom

  • Chór Kameralny Ab Imo Pectore – Ożarów Mazowiecki; dyrygent – Mariusz Latek
  • Męski Zespół Wokalny Canticum Novum parafii Gwiazda Morza w Sopocie; dyrygent – Arkadiusz Wanat

Posłuchaj nagrania chóru “Magnificat” z występu w katedrze gnieźnieńskiej >>


Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda