Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Elbląg – II rocz. ustanowienia Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy

Redemptoryści: Elbląg – II rocz. ustanowienia Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy

Redakcja

ELBLĄG: II ROCZ. USTANOWIENIA SANKTUARIUM MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCYW niedzielę, 18 października 2015 roku w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu przeżywaliśmy drugą rocznicę ustanowienia w naszej parafialnej świątyni Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Bp Jan Styrna, biskup senior diecezji elbląskiej, który w homilii wyraził radość za zaproszenie do modlitwy i świętowania drugiej rocznicy ustanowienia Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Przychodząc tutaj, gdzie Słudzy Boży, Ojcowie i Bracia Redemptoryści szerzą kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy – mówił Ksiądz Biskup – możemy przeżyć swoją łączność z Nią, by ta łączność pobudzała w nas miłość, wiarę, byśmy bardziej poznawali czym jest Jej bliskość dla nas. Każdy z nas może powiedzieć: oto Matka moja – bez względu na to ile mamy lat. W 1866 r. papież Pius IX przekazując w Rzymie Obraz Redemptorystom powiedział: „uczyńcie Ją znaną na całym świecie”. I jest znany i jest bliski ludzkim sercom. Poprzez fakt ukoronowania Obrazu papieskimi koronami w 1866 roku, jakby wszystkie Jej wizerunki zostały ukoronowane.  Jest Maryja nieustanną pomocą, która może nam wypraszać łaski i cuda. Patrząc na Maryję, patrzymy w Oblicze Boga, w Jego przedwieczną miłość do człowieka.

Ks. Biskup Jan w dalszej części kazania ukazał piękno, jakie jest w Ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zauważył redemptorystów rozkrzewiających jej kult oraz  rozszerzeni e go po całym świecie.

We Mszy św. uczestniczyli licznie zebrani wierni naszej parafii oraz Chór „Redemptoris” , którego dyrygentem  jest organista naszej parafii, p. Leszek Gosk.

p. Danuta Kowalska, Elbląg

fot. o. Wojciech Wilgowicz CSsR, Elbląg

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda