Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla Albanii

Redemptoryści: Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla Albanii

Redakcja

Podczas nabożeństwa Nieustannej Nowenny w Gliwicach, 29 lipca 2014 r., kopia ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy została przekazana dla jednej z parafii w stolicy Albanii. Od połowy września br. za parafię św. Jana Marii Vianneya w Tiranie będą odpowiedzialni redemptoryści, a jednym z nich będzie o. Andrzej Michoń, który obecnie pracuje w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach. Na nowej międzynarodowej placówce będą mu towarzyszyć dwaj inni redemptoryści, jeden z Hiszpanii, a drugi z Anglii.

O historii Kościoła katolickiego w Albanii mówił podczas nowenny o. Jacek Zdrzałek, który pełni funkcję koordynatora Zgromadzenia Redemptorystów dla Europy i bezpośrednio zajmuje się organizacją tej nowej misji redemptorystów. O tym, jak bardzo ważny dla Kościoła jest rejon Bałkanów, a w szczególności sama Albania, niech świadczy fakt, że celem pierwszej zagranicznej wizyty Ojca Świętego Franciszka w Europie będzie właśnie Albania. Z całą pewnością Ojciec Święty pobłogosławi podczas jej trwania tę nową misję redemptorystów.

O. Jacek podkreślił rolę, jaką dla redemptorystów i ich misyjnego powołania spełnia wizerunek Matki Bożej w ikonie Nieustającej Pomocy. Dlatego chętnie przystał na propozycję o. proboszcza Piotra Świerczoka z Gliwic, aby dla misji w Albanii przekazać jedną z dwóch kopii ikony, które peregrynowały w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i sąsiednich parafiach podczas przygotowań do papieskiej koronacji gliwickiej ikony, która odbyła się w czerwcu br. Ten dar ma więc szczególny wymiar duchowy dla nowej misji w Tiranie.

Przekazując ten cenny dar duszpasterze i parafianie z Gliwic jako czciciele Matki gotowej nieustannie pomagać obiecują szczególną modlitwę w intencji nowej misji redemptorystów w Albanii.

Więcej zdjęć na stronie gliwickiej parafii: www.krzyz-gliwice.pl 

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda