Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: kapituła prowincji rozpoczyna prace nad nowym planem pastoralnym

Redemptoryści: kapituła prowincji rozpoczyna prace nad nowym planem pastoralnym

Redakcja

23 stycznia 2017 r. w ośrodku rekolekcyjnym redemptorystów w Rowach rozpoczęła się kolejna sesja XVI Kapituły Prowincji Warszawskiej Redemptorystów – w tym roku poświęcona szczególnie nowemu planowi pastoralnemu.

W Kapitule udział biorą redemptoryści pracujący zarówno w Polsce, jak też w wielu miejscach całego świata (Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Azji). Uczestnicy Kapituły (41 ojców, 2 braci i 2 kleryków) chcą wypracować nowe praktyczne wskazania do życia apostolskiego polskich redemptorystów, zwracając szczególnie uwagę na naszą pracę z młodzieżą. W planie znajdzie się także miejsce na misje ludowe i rekolekcje, misje zagraniczne, pracę w parafiach i media.

Obrady inspirowane są adhortacją papieża Franciszka „Evangelii gaudium” oraz hasłem nowego sześciolecia wyznaczonym przez zakończoną w listopadzie 2016 r. Kapitułę Generalną całego Zgromadzenia: Świadkowie Odkupiciela solidarni dla misji w zranionym świecie”.

W spotkaniu udział bierze także Przełożony Generlany Redemptorystów, o. Michael Brehl CSsR, prezentując wyniki obrad Kapituły Generalnej oraz Koordynator Konferencji Redemptorystów Europy, o. Jacek Zdrzałek CSsR.

o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, Rowy

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda