Redemptoryści: każdy dzień adwentu ze słowem Bożym

redemptorystowski-portal-kazn-1Redemptoryści polscy kontynuują w obecnym roku znany i ceniony projekt „Homilie na każdy dzień adwentu”. Krótkie rozważania słowa Bożego zaczęły się już ukazywać na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów: www.slowo.redemptor.pl. Przygotowują je redemptoryści pracujący we wspólnotach w Polsce jak i za granicą, zaangażowani w różne rodzaje posługi apostolskiej.

Warto przy tej okazji poinformować, że Portal Kaznodziejski Redemptorystów od kilku miesięcy funkcjonuje w nowej odsłonie. Jest on też dostępny w aplikacjach mobilnych na tablety i smartfony. Od zeszłego tygodnia istnieje również fanpage portalu na FB.

Wspomniane przedsięwzięcia są odpowiedzią na zachętę papieża Franciszka, by wszyscy wierzący „byli żywymi narzędziami rozpowszechniania słowa”. Wpisują się też w realizację nowego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Idźcie i głoście”, w ramach którego redemptoryści oprócz tradycyjnych misji i rekolekcji parafialnych, chcą również poprzez internet kontynuować formację ludzkich serc.

Na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów znajdują się także homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania zamieszczone w dziale czytelnia. Ponadto publikowane są cykle rozważań na nabożeństwo Nowenny Nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz kazania o świętych i błogosławionych redemptorystach.

Do korzystania z tych materiałów zapraszamy wszystkich, którzy na różne sposoby medytują i głoszą słowo Boże. Rozważania te mogą też być pomocne dla każdego, kto pragnie przygotować się do głębszego przeżywania liturgii słowa podczas Eucharystii oraz wykorzystać jego bogactwo w modlitwie i osobistych poszukiwaniach duchowych.

o. Sylwester Cabała CSsR