Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Koronka do Bożego Miłosierdzia na morzach i oceanach świata

Redemptoryści: Koronka do Bożego Miłosierdzia na morzach i oceanach świata

Redakcja

redemptor.plW Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 12 kwietnia 2015 r., w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni przekazano ludziom morza tryptyk Bożego Miłosierdzia z przesłaniem w języku polskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim i włoskim, a także Dziennik Pielgrzymki, by spełnić życzenie Jezusa: „Pragnę, aby cały świat poznał Miłosierdzie Moje” (Dzienniczek św. s. Faustyny, 687).

W gdyńskim kościele zgromadzili się rybacy, marynarze, przedstawiciele instytucji morskich oraz rodziny marynarskie. Pod koniec Mszy Świętej odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia w różnych językach świata. Koronką modliły się również rodziny osierocone, które utraciły swoich bliskich na morzu. Następnie zostały przekazane tryptyki Bożego Miłosierdzia. Osoby, których bliscy spoczywają bliscy spoczywają na dnie mórz i oceanów, zabrali tryptyki do swoich domów by one pielgrzymowały do rodzin dotkniętych tragedią. Marynarzy zaś, poprosiliśmy, aby przekazali tryptyki na inne statki w różnych portach świata. Będą one przekazywane z kutra na kuter, ze statku na statek, a także poprzez misje Duszpasterstwa Ludzi Morza na świecie.

Inicjatywa ta godna jest zauważenia także dlatego, iż papież Franciszek ogłosił światu Rok Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia 2015r. i trwać będzie do 20 grudnia 2016r.

Mamy nadzieję, że ta „iskra” Bożego Miłosierdzia, która w rozpoczęła swoją wędrówkę w kościele redemptorystów w Gdyni, złączy ludzi morza w modlitwie do Bożego Miłosierdzia i stanie się wołaniem o pokój na świecie.

o. Edward Pracz CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda