Home WiadomościZ kraju Redemptoryści – Kraków: spotkanie przełożonych wspólnot naszej prowincji

Redemptoryści – Kraków: spotkanie przełożonych wspólnot naszej prowincji

Redakcja

Przełożeni wspólnot i domów Prowincji Warszawskiej Redemptorystów spotkali się w domu rekolekcyjnym MB Nieustającej Pomocy w Krakowie

w dniach 5-8 lutego 2018 r. Obradom towarzyszyła pielgrzymka do Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Podczas spotkania rozmawiano na temat nowego dokumentu Zarządu Generalnego poświęconego restrukturyzacji Zgromadzenia (tzw. Communicanda nr 1) – spotkanie prowadził o. dr Jacek Zdrzałek CSsR, były koordynator Konferencji Redemptorystów Europy; zaprezentowano normy ochrony osób niepełnoletnich w duszpasterstwie prowadzonym przez naszą prowincję (dokument wkrótce zostanie zamieszczony na naszej stronie); omówiono także materiał przygotowany przez komisję przygotowawczą kapituły prowincjalnej oraz wypracowane ostatnio Dyrektorium Formacji Ciągłej naszej prowincji.

Ważnym puntem obrad było przedstawienie wyników wizytacji prowincji przeprowadzone przez jej Przełożonego, o dr. Janusza Soka CSsR, a także wniosków na przyszłość. Nie zabrakło czasu również na sprawy powołaniowe, ekonomiczne i konserwację zabytków powierzonych naszej pieczy.

W czasie zjazdu odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie ostatnio została pobłogosławiona w dolnym kościele mozaika Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jej wstawiennictwu oraz orędownictwu Papieża Polaka powierzona została cała Prowincja Warszawska Redemptorystów, wszyscy Współbracia oraz misja redemptorystów w Ojczyźnie i poza jej granicami.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda