Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Młodzież w centrum planowania pastoralnego Kapituły Prowincji

Redemptoryści: Młodzież w centrum planowania pastoralnego Kapituły Prowincji

Redakcja

W Rowach trwają obrady Kapituły Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

Pierwszy dzień, 23 stycznia 2017 r., został poświęcony w całości duchowemu przesłaniu oraz decyzjom ostatniej Kapituły Generalnej jako pomocą i drogowskazowi w wypracowaniu nowego planu pastoralnego Prowincji, w którego centrum będzie duszpasterstwo młodzieży. Gościem był Przełożony Generalny, o. Michael Brehl CSsR.

O. Piotra Chyła CSsR, Dyrektor Centrum Duchowości Redemptorystów w Rzymie, a także uczestnik XXV Kapituły Generalnej w Pattaya w Tajlandii w 2016 r., o przedstawił jej duchowe przesłanie. Uważni na rany świata, misjonarze miłosierdzia i radości, posłani jako Zgromadzenie, budowanie Królestwa na fundamencie solidarności to niektóre z poruszonych zagadnień.

Mszy świętej przewodniczył Przełożony Generalny. W homilii skupił się na pogłębieniu znaczenia hasła obecnego sześciolecia, tj. co to znaczy być świadkiem Odkupiciela i jakim jest świat, w którym mamy świadczyć.

Po południu przedstawił krótko prace Kapituły Generalne, a następnie, wymieniając niektóre jej decyzje i kierunki, wskazał jak mogą być wzięte pod uwagę przy duszpasterskim planowaniu.

W Kapitule udział biorą redemptoryści pracujący zarówno w Polsce, jak też w wielu miejscach całego świata (Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Azji). Uczestnicy Kapituły (41 ojców, 2 braci i 2 kleryków) chcą wypracować nowe praktyczne wskazania do życia apostolskiego polskich redemptorystów, zwracając szczególnie uwagę na naszą pracę z młodzieżą.

Obrady inspirowane są adhortacją papieża Franciszka „Evangelii gaudium” oraz hasłem nowego sześciolecia wyznaczonym przez zakończoną w listopadzie 2016 r. Kapitułę Generalną całego Zgromadzenia: Świadkowie Odkupiciela solidarni dla misji w zranionym świecie”.

Kapituła potrwa do 27 stycznia 2017 r.

o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, Rowy

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda