Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Nowa formuła lipcowego odpustu w Bardzie

Redemptoryści: Nowa formuła lipcowego odpustu w Bardzie

Redakcja

Lipcowy odpust z okazji rocznicy koronacji figurki Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie od tego roku będzie obchodzony w nowej formule. Biskup świdnicki Marek Mendyk wystosował specjalne zaproszenie do udziału w pierwszej pielgrzymce rodzin kapłanów i osób życia konsekrowanego diecezji świdnickiej z modlitwą o powołania do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie, która odbędzie się we wtorek 2 lipca br. Po Mszy św. o godz. 18 w bazylice mniejszej będzie miała miejsce procesja różańcowa z figurką Matki Bożej na dróżkach kaplic różańcowych.

Publikujemy treść zaproszenia oraz plakat ze szczegółami lipcowego odpustu w Bardzie.

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do udziału w I pielgrzymce rodzin kapłanów i osób życia konsekrowanego

Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest stałym zadaniem Kościoła. Dlatego stale modlimy się wspólnotowo bądź indywidualnie o nowych kapłanów, osoby życia konsekrowanego i powołania misyjne. Dzięki Diecezjalnej Radzie ds. Powołań podejmowane są liczne inicjatywy o charakterze powołaniowym, zachęcające do udziału w nich dziewczęta i chłopców rozeznających drogę swojego dorosłego życia. Stale jednak pamiętamy o przynagleniu Jezusa, aby „prosić Pana żniwa”.

Uświadamiamy sobie, że niezwykle ważnym, wręcz podstawowym środowiskiem, gdzie rodzi się i rozwija powołanie i gotowość do odpowiedzi na głos Chrystusa „Pójdź za mną”, jest rodzinny dom. Wielu duszpasterzy i sióstr zakonnych wskazuje na świadectwo wiary swoich rodziców, które stało się dla nich fundamentem sprzyjającym właściwemu rozeznawaniu tajemnicy powołania.

Doceniając i wspierając rolę rodziny w dziele powołaniowym, serdecznie zapraszam rodziców, krewnych osób już posługujących w Kościele oraz wszystkich, którym leży na sercu sprawa nowych powołań do udziału w I Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie w dniu 2 lipca br. (wtorek).

Wspominając kolejną rocznicę koronacji figurki Matki Bożej, będziemy trwali na modlitwie, prosząc Pana żniwa, by wysłał nowych robotników na swoje żniwo, a jednocześnie uświęcił i umocnił wszystkich tych, którzy już spełniają swoją misję.

Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. sprawowanej tego dnia o godz. 18.00 także duszpasterzy z całej diecezji, a zwłaszcza osoby należące do Apostolatu Modlitwy za kapłanów – Margaretka.

W nadziei na dar pięknego spotkania u tronu Matki Bożej Strażniczki Wiary z serca błogosławię.

+ Marek Mendyk – Biskup Świdnicki

red./za: https://swidnica.niedziela.pl


Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda