Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Projekt ForWorld na 2021 rok!

Redemptoryści: Projekt ForWorld na 2021 rok!

Redakcja

Wraz z zakończeniem roku dobiega kresu program, który przygotowaliśmy dla Ciebie w projekcie ,,ForWorld”. To oczywiście nie koniec! W nowy rok wchodzimy z nowymi pomysłami i bardzo konkretnym planem. Zapraszamy już teraz do zapoznania się z tym, co czeka nas w 2021 roku.

CYKLE ROCZNE:

ABC ŻYCIA DUCHOWEGO (Pierwszy wtorek miesiąca)

Życie duchowe – czym ono jest? Jak je w sobie rozwijać? Jaki ma ono wpływ na moje życie? Co ma wspólnego z relacjami międzyludzkimi? To tylko część pytań, na które odpowiada seria “ABC życia duchowego”, którą poprowadzi o. Marek Kotyński CSsR

MŁODZI MŁODYM (drugi wtorek miesiąca)

W tej serii młodzi wychodzą z Jezusem do młodych. Czym jest prawdziwa miłość? Jak kochać? Realia miłości i wolności w XXI wieku dla młodego człowieka? Trudne pytania, jednak my się wyzwań nie boimy i przez serię rozmów postaramy się znaleźć odpowiedzi na te i na wiele innych pytań. Jeśli też zmagasz się z takimi zagwostkami, to będzie to coś dla Ciebie!

KOŚCIÓŁ MĘSKO-KATOLICKI (trzeci wtorek miesiąca)

Pewnie spotkałeś się ze stwierdzeniem, że Kościół jest nieco żeńsko-katolicki, że brakuje tam czegoś dla mężczyzn. Udowodnimy, że tak nie jest!  “Kościół Męsko-katolicki” to seria wywiadów z mężczyznami, którzy pokazują, że facet ma swoje miejsce i konkretne zadanie w Kościele. Rozmowy poprowadzi Dariusz Dudek.

RODZINNA MISJA (czwarty wtorek miesiąca)

Z pierwszej, kilkuosobowej wspólnoty ze Scala, redemptoryści w przeciągu prawie 300 lat stali się Zgromadzeniem liczącym kilka tysięcy członków, rozsianym po całym świecie. Pomimo wielkich odległości i odmiennych kultur tworzą oni jedną, piękną rodzinę skupioną wokół tej samej misji: głosić Obfite Odkupienie najbardziej ubogim i opuszczonym. Zobacz jak redemptoryści głoszą szaleńczą miłość Odkupiciela w różnych zakątkach naszego globu.

POZOSTAŁE CYKLE TEMATYCZNE:

WIARA A NAUKA

Nauka udowadnia, że Boga nie ma? Wiara nie potrzebuje nauki? Nic bardziej mylnego! Obejrzyj cykl “Wiara a Nauka” i przekonaj się, że te dwie rzeczywistości przenikają się i uzupełniają! W tym temacie poprowadzi nas o. Jacek Dembek CSsR.

CIAŁO A DUCH

Duch potrzebuje ciała i ciało potrzebuje ducha. Zadbanie o obie te płaszczyzny bez szkody dla żadnej z nich jest prawdziwym wyzwaniem, z którym mierzy się każdy człowiek. Co zrobić, aby osiągnąć sukces? Zapraszamy do konfrontacji ciała i ducha, trenera personalnego i księdza, czyli: Piotra Podczaskiego i o. Pawła Drobota CSsR.

SZKOŁA MODLITWY

Masz problem z modlitwą? Nie wiesz jak się modlić? Rozmowa z Bogiem w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu sprawia Ci trudność? A może przeciwnie – modlitwa przychodzi Ci z łatwością i pragniesz poznać nowe jej formy? W cyklu „Sztuka modlitwy” dowiesz się, jak modliła się i jak nadal to czyni Rodzina Redemptorystowska. O tym wszystkim opowiedzą siostra redemptorystka oraz ojcowie Mariusz Chyrowski i Maciej Ziębiec.

MUZYKA

Muzyka towarzyszy nam wszędzie. Słuchamy jej w tramwaju, samochodzie, w domu czy na spacerze. Jest dla nas ważna, ponieważ niesie pewne wartości i przesłanie. Jako redemptoryści także tworzymy muzykę. Jaką? Przekonaj się! Cykl “Muzyka”  pomoże Ci odkryć naszą twórczość z całkiem innej strony! Dotkniemy w niej wyjątkowej miłości. Zapraszamy!

Z pewnością nie pozostaniemy tylko na tym i będziemy realizowali tematy, które poruszą nas w trakcie roku 2021. Zapraszamy do zapoznania się z tym co za nami oraz śledzenia nowych treści na naszych stronach, kanałach, profilach:

Strona internetowa:

https://forworld.redemptor.pl/

YouTube: ForWorldCSsR

https://www.youtube.com/channel/UC4kXfSYLPStTBxiy0mdu1Cw/featured

Facebook: ForWorldcssr

https://www.facebook.com/ForWorldcssr

Instagram: ForWorldCSsR

https://www.instagram.com/forworldcssr/

Twitter: ForWorldcssr

https://twitter.com/ForWorldcssr

Dominik Strychacz CSsR

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda