Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: rozważania słowa Bożego na Wielki Post 2018

Redemptoryści: rozważania słowa Bożego na Wielki Post 2018

Redakcja

Redemptoryści kontynuują kilkuletnią tradycję proponując w internecie krótkie rozważania Słowa Bożego na każdy dzień Wielkiego Postu. Są one publikowane na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów slowo.redemptor.pl. Przygotowują je ojcowie zaangażowani w różne rodzaje dzieła ewangelizacji w Polsce i za granicą, m.in. w prowadzenie misji i rekolekcji parafialnych.

Dzieląc się refleksją nad Słowem Bożym w internecie redemptoryści starają się odpowiedzieć na apel Papieża Franciszka, który w orędziu na Wielki Post zachęca „członków Kościoła, aby z zapałem podjęli drogę wielkopostną, czerpiąc wsparcie z jałmużny, postu i modlitwy”. Ma ona doprowadzić nas do tego, „abyśmy wszyscy mogli na nowo przeżyć doświadczenie uczniów z Emaus – słuchanie słowa Pana i karmienie się Chlebem eucharystycznym sprawi, że nasze serce będzie mogło znów płonąć wiarą, nadzieją i miłością”.

Na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów slowo.redemptor.pl znajduje się już nowe rozważanie drogi krzyżowej nawiązujące do tematu obecnego roku duszpasterskiego „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Publikowane są także cykle kazań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz rozważania o świętych i błogosławionych redemptorystach. Czytelnik znajdzie tam również homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe, rozważania różańcowe oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania zamieszczone w dziale „Czytelnia”.

Przy tej okazji warto nadmienić, że Portal Kaznodziejski Redemptorystów posiada swój fanpage na FB, jest też dostępny w aplikacjach mobilnych na tablety i smartfony. Do korzystania z tych materiałów zapraszamy wszystkich, którzy na różne sposoby medytują i głoszą słowo Boże.

o. Sylwester Cabała CSsR

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda